Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Očkovanie – na tieto problémy sa musíme pripraviť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

chceli sme cely svet naucit ako sa plosne testuje
co tak na oplatku sa naucit od izraela ako sa plosne ockuje?

ps. stav k 5.1.2021 slovensko 10.000 izrael 1.500.000
 

 

No tak rýchlo očkovali že zrazu zistili že na druhé očkovanie s velkou pravdepodobnosťou nebudú mať ešte vakcíny ........takže len tolko k tej rýchlosti .
 
Hodnoť

Pani blogerka,

moc to komplikujete.

Prvých 10 tisíc dávok bolo pilotných, aby sa vychytili muchy, preto nepovažujem za kolaps problémy v Bratislave, na Antolskej. Bola to proste skúšobná jazda...

Prvá, prioritná skupina:
Absolútnu prednosť majú mať osoby, priamo bojujúce s Covidom. Sú to odborníci z pandemickej komisie, lekári, zdravotné sestry, sanitári, upratovačky a údržbári Covid oddelení. Nezabúdať na študentov, povinne , či dobrovoľne pracujúcich na Covid-oddeleniach, to isté aj tam pomáhajúci vojaci.
Patria sem aj zdravotníci testujúci pacientov, či širokú verejnosť,, ako aj laboranti, vyhodnocujúci testy, ale aj likvidátori odpadov z použitých testov.
Posádky záchranných vozidiel, spolu s nimi aj hasiči, či policajti v teréne.

Druhá vlna. Sem má patriť ostatný zdravotnícky personál, ktorý beztak tvorí akúsi prevádzkovú zálohu na boj s Covidom, vrátane pomocného personálu typu upratovačka a podobne.
Zamestnanci úradov ÚVZ SR, tam totiž v jednom objekte pracujú zamestnanci z Covid laboratória s ostatným personálom, špecializovaným na iné ohrozenia, napr. rádioaktívne žiarenie, salmonela, ako aj s obslužný personál typu personálne oddelenie, či ekonomika.
Ja by som v tejto druhej vlne doprial očkovanie aj osobám, ktoré žijú v jednej domácnosti s osobami z prvej skupiny. Ten Covid-personál totiž na nejakom kontaminovanom predmete tú nákazu môže dotrepať aj domov.

Po zaočkovaní tejto druhej skupiny by som ale preferoval povedzme tak, "kombinované" očkovanie. Teda by som bral ohľad aj na vek, ale by to nebolo striktne stanovené.

Napr., DSS, hospice, LDCH, a podobné zariadenia by spísali záujemcov, a na základe tohto zoznamu by tam vyrazila očkovacia brigáda. Tam jedným vrzom by zaočkovali jednak najstaršieho klienta vo veku 100 rokov, aj najmladšieho, vo veku 65 rokov, hlavne v LDCH aj mladších, potom celý personál, vrátane včera prijatej 18 ročnej pomocnej sily v kuchyni.
Je to takto efektívne, jedna cesta, a každý je zaočkovaný. Načo tam organizovať 10 ciest, pre rôzne veky, tú poslednú iba kvôli tej 18 ročnej? Potom o tri týždne jedna cesta na pichnutie druhej dávky.

Bezdomovci? Očkovacia brigáda večer navštívi útulok bezdomovcov, a každého záujemcu tam na mieste pichne. Jedine takto sa dá docieliť to, aby sme vedeli, kto tú vakcínu dostal a jedine tam ho zaručene nájdeme aj s druhou dávkou.
A ak tam už očkovacia brigáda je, tak tam môže zaočkovať aj zamestnancov útulku, vrátane dobrovoľníkov, bez ohľadu na ich vek. Teda útulok má vypracovať zoznam záujemcov a brigáda dovezie potrebný počet dávok. A jedna skupina je takto od A po Z vybavená.

Rómska osada? To chcete 500 osôb dostať do okresnej nemocnice? A pekne po jednom, na konkrétnu minútu. To na Antolskej nezvládli ani vzdelaní doktori, tak ako to zvládnu analfabeti? Brigáda do osady, zoznam záujemcov v predstihu vypracuje ich vajda, či starosta. A ak sú už v tej osade, tak jedným vrzom môžu zaočkovať aj všetkých bielych obyvateľov v materskej obci.

Ja mám 64,5 rokov, a neviem kam patrím. Mám nárok na druhú kategóriu chronicky chorých? Cukor miesto teraz uznávaných 5,7 totiž mám až 5,9-6,1, čo v minulosti ale pre moju vekovú kategóriu bolo v norme. Ani len lieky neberiem a preventívne som sa zaočkoval proti pneumokokom, rozumej zápalu pľúc. Alebo mám byť ticho, a vyčkať na svoj rad v poslednej skupine 18+? Kto mi to povie?

A ja aspoň mám počítač, teda sa viem sám prihlásiť. Ale kopa starcov ich nemá. Nemali by ich záujem v predstihu zisťovať obce a na základe záujmu ich hromadne nahlasovať na očkovanie?

Takže odpovedzte!
 
Hodnoť

Pani blogerka,

teraz k tej logistike.

Vakcínu objednala EU, ona ju aj prerozdeľuje medzi štáty EU. Teda ja to chápem tak, že nevieme, kedy dorazí zásielka vakcíny, v akom množstve a akého typu bude.

My potom na základe nejakého vopred zostaveného očkovacieho zoznamu v takom tempe budeme predvolávať záujemcov, ako príde vakcína. A ešte krvopotne budeme organizovať to, aby v ten správny deň toho, už raz zaočkovaného, našla aj druhá dávka rovnakého typu. to je šialená logistika, tak to nekomplikujte, lebo sa v tom stratíte.

A tu časom budú 2-4 typy vakcín! Viete aký z toho môže byť logistický cirkus?

Ak si nedáme pozor, a budeme to cez striktné nariadenia podrobne a nekompromisne kúskovať na nezmyselné skupinky, tak dopadneme, ako Titanic so svojimi člnmi.
Tých člnov bolo málo, v tých normálnych záchranných bolo iba 1178 miest. Napriek tomu, že všetky boli spustené na vodu, okrem tých akýchsi špeciálnych pltí pri komínoch, plánovaných na iné účely, zachránilo sa iba 705 osôb. Prečo?
Loď sa potápala istým tempom, teda so spúšťaním člnov sa nedalo otáľať. Ak paničky z prvej triedy zo začiatku váhali, lebo sa im stále zdalo byť bezpečnejšie na palube veľkej, stále osvetlenej nepotopiteľnej lodi, než v malom člne na hladine tmavého oceánu, tak námorníci museli ten čln spustiť dole aj keď nebol plne obsadený, a venovať sa spusteniu nasledujúceho člna.
A bol rozkaz, ženy a deti majú prednosť. Na jednom boku veliaci dôstojník to striktne dodržal, chlapov do člnov nepúšťal ani za boha, iba mužskú obsluhu vesiel. Na druhom boku dôstojník bol pružnejší. Neboli na palube ženy, či do člna nechceli? Tak púšťal do člnov aj chlapov. Keby takto fungoval aj ten prvý dôstojník, tak by sa zachránilo viac osôb, možno aj skoro 1178.
Takto pružne musíme očkovať aj my, ak váhavých, vyčkávajúcich dáme bokom, a miesto nich dáme vakcínu hoc aj mladším, dobrý výsledok bude skôr.

Teda dnes očkujeme Covid-personál, Ale pozor, ak dnes zaváha a neprihlási sa, lebo antivakcínové hoaxy, a neskôr názor zmení, tak už má mať právo na očkovanie iba v skupine 4, v poradí na základe svojho veku. Hádam nie mne budete neustále meniť termín očkovania, lebo nejaký lekár si dodatočne zmenil názor.

A ak trebárs v Snine už zaočkovali všetkých 70+, tak tam treba okamžite dovoliť aj mladších, nie nezmyselne čakať na Bratislavu tri dni, až aj tam zvládnu všetkých 70+.

Teda nerobte veľa preferovaných skupín, tie prvé dve z môjho prvého príspevku bohato stačia, potom nabehnúť skôr na očkovanie podľa veku, a to kombinovať s očkovacími výjazdmi, ako som vyššie uviedol, ale pri tých výjazdoch potom očkovať plošne, celú vytypovanú skupinu, bez ohľadu na vek.

Mestá s nemocnicami asi by mali mať vakcínu Pfizer, regióny ostatné typy vakcín, menej háklivé na transport a skladovanie. Mestské obyvateľstvo sa ľahko presunie do nemocnice na zaočkovanie s Pfizerom, región by som riešil plošnými očkovacími výjazdmi, či rovno do domovov, osád, dedín so zlou dopravnou obsluhou, ale aj fabrika by mala mať možnosť zorganizovať a výjazdové, plošné očkovanie svojich zamestnancov.

Očkovanie bude dobrovoľné. Dobre. Ale treba docieliť to, ak niekto povie A a dá si prvú dávku, tak nech povie aj B, a dá si aj druhú dávku. Ak nie, tak pokuta a finančná náhrada za vyplytvanú vakcínu. Taktiež pokuta, ak niekto nepríde na vopred dojednané očkovanie.

A po nejakej dobe, ak už pri očkovaní nával nebude, by nezaočkované osoby mohli nejako finančne participovať na svojom liečení. Napr. po prepustení do domáceho ošetrovania, už by si za lieky, používané trebárs na doliečbu Covidom zasiahnutých pľúc, platili.
 

Úplne súhlasím,

ak sa niekto nechce dať zaočkovať, postúpiť ďalšiemu. A nepreferovať bratislavu .
 
Hodnoť

Pani blogerka,

a na záver.

Ja som vás minulosti toleroval, teraz vás nemôžem ani len vystáť, či ani len cítiť. V mojich očiach ste totiž zradcom, ako jediná ste nehlasovala za PVV svojej vlády, a aj vo svojom minulom blogu ste spor dvoch kohútov Matovič/Sulík iba hlúpo eskalovala.

Ak si to nechcete u mňa ešte viac pokaziť, tak láskavo nenápadne nepripravujte pôdu na prednostné V.I.P. očkovanie pre hercov, športovcov, či papalášske pre politikov a podobne. Tá myšlienka zašitá vo vašom blogu mi náramne vadí.

Nestrpím to, aby báraký cvok, využijúc svoje politické konexie, dostával prednostne vakcínu, dokonca pred kamerami, s argumentom, ja to robím v záujme dobrej veci, chcem robiť vakcíne pozitívnu reklamu. Propagáciu urobila prezidentka a teraz už musí byť s reklamou koniec!
Preglgol som očkovanie mladých sopľavých poslancov Národnej rady ako nutné zlo, aby pri absencie podpory dôležitých zákonov zo strany opozície, parlament nejako fungoval.
Naopak, bojovníkom typu Richard Rybníček dokonca vakcínu doprajem, ak by som mal tú možnosť, tak mu ju osobne odnesiem, ale nestrpím to, aby pod primitívnou a priehľadnou zámienkou reklamy vakcinácie tu rôzni V.I.P. cvoci, ktorí sa narodili so striebornou, možno až zlatou lyžičkou v papuli, pomocou svojich konexií predbiehali slušných občanov.

Nicholsonovej som samozrejme nezabudol, to čo spravila, že sebe ukradla vakcínu, určenú Covid zdravotnej sestre, či upratovačke Covid-oddelenia, naďalej to považujem za hyenizmus a papalášizmus, To vašej strane spočítam, a všetko urobím preto, aby som Nicholsonovej vykrútil politický krk.
Áno, aj ona má právo na život, je to ľudská bytosť, ale až v skupine č. 4. Nie je mi totiž známe, že by aj EU poslankyňa patrila do kritickej infraštruktúry.

Tak láskavo na V.I.P. osoby zabudnite! Počkajú si na svoj zákonný rad!
 

b.pityo.

Snažil som sa pozorne prečítať všetky tri tvoje príspevky. Hoci s niektorými tvojimi názormi súhlasím, sú aj také s ktorými nesúhlasím. Samozrejme,že nevidím dôvod, aby sa pod VIP osoby "zmestili " všetci politici /vrátane ich rodín/ . A aj prípad p.Nicholsonovej bol pre mňa nepríjemným prekvapením. Na druhej strane - nesúhlasím s tvojim pohľadom na p.Cigánikovú. Priznám,že keď som ju prvý krát "zaregistroval" na blogu /povestné spustené červené nohavičky/, tak som si povedal :"no zbohom,dalšia sliepka"/prepáčte p.Cigániková/ a tak som jej hneď aj položil otázku prečo tie nohavičky nie sú tam,kde by mali byť ? Jej názori napísané tu na blogoch ma však presvedčili,že p.Cigániková sa do svojich úloh pustila s nevídanou vervou a vlastne kopírujú moje názory. Mimochodom viete prečo nepodporila PVV poslednej vlády ? Nuž preto,že z toho PVV jasne trčala tendecia presadenia jednej zdravotnej poisťovne a to štátnej. Tej poisťovne ,ktoré sa tu pravidelne pregrciava od jednej straty k druhej. Tej poisťovne na ktorej si zarábali ekipy Paškovcov,,klinika Kostka či teta Anka. Nuž o takúto poiťovňu nikdy stáť nebudem a obrazne povedané aj ja som jej "držal ruku hore"za nepodporenie takéhoto neokomunistického smerovania! Nech najprv dokáže,že je lepšia ako tie súkromné a potom nikto nebude musieť "nasilu" niekoho nútiť tam vstúpiť - prídeme tam sami.Naopak - ak si niekto zmyslí,že to presadí na silu - môže čakať iba jedno - to čo zažil pred tromi dnami americký senát...............
 

inzinier123,

koalícia sa skladá zo štyroch strán. Ak majú účinne vládnuť celé 4 roky, tak každý člen koalície musí pustiť žilou a časti svojho programu sa vzdať.

Šéf strany Sulík vtedy v záujme funkčnej vlády žilou pustil, a urazená(?) Cigániková, takto na radosť Fica hneď na začiatku podrazila Sulíka, aj celú vládu. To politik nerobí. Mohla zahlasovať, a potom by sa uvidelo, že pri tvorbe zákonov by čo a ako uhrala.
Dovtedy som tú babu akceptoval, hoc nie vo všetkom som s ňou súhlasil, ale to je normálne. Ale hneď v úvode podraziť svoju vládu? To je husté, politik na úrovni to neurobí!

A teraz zase tá ňou našepkávaná očkovacia preferencia "elít"! Takéto elitárstvo, či papalášizmus na úkor slušných občanov z princípu odmietam!

Teda máme tichú domácnosť....
 

 

Normálni ľudia nepotrebujú vzory pri očkovaní. ale viem si predstaviť, že populárni športovci (vieme koľko konšpirátorov je práve z radov fanúšikov) mohli byť v prvom kole. myslím, že taká Vlhová, Sagan a možno z každého hokejového/futbalového klubu v SR jeden najpopulárnejší by nezaškodilo a ani vykcín by neubudlo
Problém sú Šeligovia, Schusterovia a Cibulkové...
 
Hodnoť

Nechápem načo presvedčovať , ak je

očkovacích vakcín nedostatok . Veď kto nechce, tak ho nechajte tak a zaočkujte toho , kto chce.
 
Hodnoť

 

Dobre to napisal b.pityo .
Ale VIP sa tam nanominuju, pride rozkaz zhora a ockujuci personal si ani nepipne, akurát tak pichne.
A verejnost sa len umyselne zavádza a klame.
Dnes ma dokonale vytocil clanok, ako sa zdrav.pracovnici nedavaju ockovat.
No nedavaju, lebo su takmer vsetci po covide a maju 3 mesacnu imunitu.
A bolo im povedane, ze maju byt solidarni a nechat vakcinu tomu, kto imunitu nema.
Alebo ze sa nesmu dat ockovat pocas troch mesiacov, lebo....ani Kristus nevie, preco !!!
Vsade same klamstvo a zavádzanie.
A ovce tie klamstva zeru, ako jarnu travicku.
 

 

prekonanie tejto infekcie so slabými klin. príznakmi nemusí vyvolať imunitu.
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 163
 2. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 146
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 74
 4. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 52
 5. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 39
 6. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 37
 7. Stanislav Vošoust: Názor: M1 MackBook Air - Veľa muziky za “málo” peňazí alebo len bublina nafúknutá YouTube 33
 8. Martin Pilnik: 23 293 675,46 € vyhodil Krajči von oknom odmietnutím hlasu odborníkov na liekovú politiku 29
 9. Anton Kovalčík: ... ak si ju dokážete uchovať - 1. 25
 10. Martin Šuraba: Noc v Lisabone a to ďalšie 25

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: Hrozná manželka.
 2. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 3. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 4. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 5. Štefan Vidlár: D O J E M
 6. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 7. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 8. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 9. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 10. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke


Už ste čítali?