Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

15:3 pre otvorené nedele. Pozrite si kompletný zoznam argumentov pre a proti. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

skúsme
riešiť vážnejšie témy. Program protidrogovej prevencie a ochrana mládeže. Bezpečná škola. Program internacionalizácie vysokých škôl, aby mohli byť pozývaní špičkoví profesori na prednášky na naši vysokých školách, program zastavenia devalvácie vzdelávania, program trénovaných policajtov, program bazén pre každú základnú školu-využiť eurofondy. Aby sa naučili deti plávať. program kanalizácia pre každú dedinu- využiť eurofondy. Prvá pomoc na základných školách, výuka civilnej obrany a ochrany, výuka ústavy práv na školách...A kľudne dám ďalších desať. Nedeľa a nákupy? V At i vDe sú zatvorené a zvykli si všetci. To nie sú problémy našej spoločnosti. Mamon, konzum a drogy. To nás nepohne dopredu.
1492993
< 1 2

 

Nie že si v A a D zvykli na zatvorené obchody v nedeľu. My sme si zvykli na otvorené.
 
Hodnoť

 

Nič iné som od tohto článku ani nečakal. Véd ho napísala Saskarka. Nerozumiem však Rakúšanom prečo nás nenasleduju ohľadne nevolnej nedele.
 

 

už majú obchody na pumpách. majú otvorené na hlavnej stanici a na letisku. majú otvorené malé potraviny äväčšinou arabi a balkánci). okrem toho ekonomika rakúska je uplne iná ako naša. a aj vdaka spotrebe. takže ked sa na nich doženieme a zavreté obchody budú chcieť ľudia (cez odbory a stavovské organizácie) tak môžeme zatvárať aj nedele.
 
Hodnoť

 

K bodu: Zaujímavé, nepočul som, žeby v nedeľu, keď sú v Rakúsku obchody zatvorené, praskali obchody v Petržalke pod náporom nákupuchtivých rakúšanov. Alebo sú snáď kultúrne niekde inde?
 

 

ekonomicky.
 
Hodnoť

 

Tak teda podporme p. Cigánikovú v jej argumentoch do dôsledkov. V podstate čas je len otázkou určitej konvencie, viac menej dané sú len dni a roky. Mesiace sú len orientačné a nie celkom pevne fixované na obeh Mesiaca. Sviatky sú tiež len otázkou dohody určitej skupiny ľudí. To, že sa na nich už poriadne nezhodneme ani v rámci jednej krajiny, spochybňuje načo ich sláviť, každý nech si oslavuje čo chce a kedy chce, ale nech s tým neobťažuje iných.
A tu prejdem k meritu veci: Prečo vlastne nejaké voľné dni, sviatky, nedele, soboty, pre kohokoľvek? Prečo ako spoločnosť nefungujeme nonstop? Prečo som ja ukrátený vo svojom práve, keby som si chcel trebárs cez víkend podať žiadosť o stavebné povolenie alebo vybaviť nový občiansky? Že bude úradníctvo pindať, ale prosím Vás, koho to by to zaujímalo, veď všetci pôjdeme v rovnakom režime. A vôbec, policajti, doktori, železničiari tak fungujú už teraz. A keď každému vyjde voľno na iný deň (ďalšia výhody) odpadajú víkendové tlačenice vo vychytených miestach, turistických atrakciách, na hradoch a v múzeách. A viete si predstaviť, že takto zaniknú piatkové a nedeľné a sviatkové zápchy na výpadovkách z Bratislavy, pretože nikdy nepôjdu všetci naraz na víkend. A trebárs taká kvality výroby, počuli ste o tom že autá vyrobené v pondelok a piatok sú najporuchovejšie? V pondelok sa vraj robotníci ešte len rozohrievajú a v piatok sú už duchom na víkende. Problém s pracovným fondom? Prečo by mal byť, povedzme že to vychádza na cca 6 hodín práce denne. Áno nejaký deň voľna treba, tak sa choďte opýtať napríklad do sklární, kde idú taviace pece 10 rokov bez prestávky. A to nehovorím o tom, že kompletne môžme zrušiť všetky príplatky za soboty, nedele a sviatky. Ako sa nám zjednoduší mzdová problematika. Stačí sa len dohodnúť či výplata má chodiť každých 10 dní, 20 dní alebo 50 dní. Alebo hoc aj každý deň pri odchode z roboty, alebo raz za rok. Ďalšia výhoda, odpadnú problémy s počítaním lehôt. Dnes sa niektoré lehoty počítajú na kalendárne dni a niektoré na pracovné dni. A to Vám poviem, keď sa to niekedy vhodne zbehne tak môže 10 pracovných dní trvať dlhšie ako 21 kalendárnych. A myslím, že tých výhod je ešte omnoho viac. Ale aby nedošlo k omylu, nechcem zrušiť kalendár, koniec-koncov nejako si schôdzky stretnutia treba koordinovať. Preto navrhujem postupovať dôsledne, a ako správny sekulárny štát nenaviazaný na akúkoľvek ideológiu prejsť na nonstop prevádzku a všetky sviatky a voľné dni ako plošný jav zrušiť.
 

 

volné dni si postupne vybojovali samotní zamestnanci. nie populistické vlády
ale to zrusenie, alebo aspon obmedzenie statnych sviatkov je vyborny napad. a aby som bo spravodlivy tak 3 kretsnaske 3 normalne.
 
Hodnoť

 

Mozete mi odpovedat na otazku, preco potom existuju vikendove priplatky? Ked vlastne podla vasich argumentov sa jedna o bezne dni a napr.predavajuci maju volno cez tyzden...
 
Hodnoť

 

Velmi dobre napisane, chvalim. Ja by som ako dalsi argument v neprospech zakazu nedelneho predaja pridal aj situaciu v oblastiach zijucich z turistickeho ruchu. Zoberme si napr. take Strbske Pleso - aj tam su aspon 2 predajne potravin (o dvoch viem) - kedy tam je najviac ludi? Kedy je tam najviac rodin s detmi na vyletoch? Su to urcite soboty a nedele. A teda kedy v tych obchodoch ludia minu najviac penazi? Zavretim obchodov v nedelu by obchody v miestach ako Strbske Pleso prisli o nemale trzby a taktiez by to stazilo situaciu turistom nakupit si, ci uz nieco pod zub alebo nejake suveniry.
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 2 203
 2. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 1 310
 3. Věra Tepličková: Žiadny strach, obyčajné celoplošné testovanie nebude! 1 119
 4. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 685
 5. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 678
 6. Tomáš Sedliačik: Premiérova tvrdá hlava 664
 7. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 631
 8. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 596
 9. Jozef Ivan: Help yourself, man. „Vakcinujme“ sa sami 471
 10. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 471

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 2. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 3. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 4. Veronika Svabyova: Súrodenci
 5. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 6. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 7. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 8. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 9. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 10. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020


Už ste čítali?