Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pandémia s názvom „Smer“ zasiahla zdravotníctvo viac ako koronavírus. Toto budú následky. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Možno som nečítal pozorne, alebo niečomu neporozumel, ale chýba mi v tom ambulantná starostlivosť, spôsob, ako sa zvýšia príjmy a potom aj platy tisícom lekárov a sestier, ktorí nemajú garantované platy a sú závislí od platieb poisťovní a tie sú tak nízke, že nestačia ani na cenu práce, ktorá sa dá vypočítať, tým pádom ani na slušné platy (porovnateľné so štátom platenými zdravotníckymi pracovníkmi), tobôž na primeraný zisk (to nie je plat). Roky sme zdravotnícki pracovníkmi druhej kategórie, ktorí podhodnotením "financujú" zdravotníctvo, hoci výkonnosť zdravotníctva závisí väčším dielom od prevažne súkromného ambulantného sektora.
 

To je výsledkom

toho, že sa ambulantní lekári nevedia zjednotiť. Je ich veľa, je to sila, ktorá by ako zjednotená nemohla byť dlhodobo zneužívaná.
 

Nielen lekári

Nielen lekári, ale ani sestry a ostatný zdravotný a podporný personál nie je zjednotený resp. nemajú za sebou silnú a jednotnú profesijnú ani odborovú organizáciu, ktorá by dokázala niečo vybojovať....to je tragédia. Okrem toho je tu potenciál na šetrenie aj zlepšenie efektivity. Moja aktuálna skúsenosť z poslednej doby...rodinny známy v terminálnom stadiu rakoviny a uz iba na morfiu mal este par dni pred smrtou postupit celotelove CT....rodina bola šokovana a museli zasiahnut aby ho zbytocne netrapili. Pomoct by to nepomohlo....len si proste potrebovali nieco vyuctovat do poistovne...
 

 

Nebyť "trucpodniku" p. Kollára, boli by...
 

Blog je skôr o výdavkovej stranke

ako sa v ňom môžete dočítať:
Toto sú iba príklady možností, ako dostať do zdravotníctva viac peňazí. Druhá strana rovnice ale musí byť citeľené a merané zvýšenie kvality pre pacientov a teda napr. objednávanie na presný termín, lepšie ohodnotení ochotnejší zdravotníci, lepšie vybavené ale aj vyzerajúce nemocnice aj ambulancie, ... Inými slovami, áno rátam s tým, že ušetrené peniaze majú ísť aj do ambulancií
 

 

Vďaka za reakciu. Na svojej ambulancii objednávam na presný čas už 13 rokov, priestory sú pekné, počet hospitalizácií v dôsledku zhoršenia stavu pri ambulantnej starostlivosti je 1-2%, kvóli nárastu počtu klientov musím ich objednávať v stále väčších intervaloch, cca 8 týždňov. A nič nestačí, aby mi poisťovne aspoň zaplatili cenu práce. Takže asi chápete, že tento systém mi pripadä, ako keby som prišiel do pekárne a určil (výrobcovi aj predajcovi), koľko zaplatím za rožok. A potom, že prečo sme/som nespokojní/ý.
 

Pán Gemza,

nejde o Vašu prípadnú nepozornosť pri čítaní blogu pani poslankyne - blogerky. Ak by sa mali aj Vaše názory vtesnať do predmetného blogu, možno by mal byť 3x dlhší. A nemožno vylúčiť, že ďalšiemu čitateľovi blogu by ani toto nastačilo - pridal by tam podľa neho ďalšie chýbajúce veci a tak by mohol byť ten blog väčší trebárs aj päťnásobne..
Mimochodom nie som zdravotnícky pracovník..
 
Hodnoť

k+

drobnosť: miesto zdanenia cirkvi finančnú odluku - mohlo by sa ušetriť cca 40 mil.ročne
 

A čo tých nakradnutých

vraj cez 30mld € za 12 rokov vládnutia Smeru ? Keby sa zatlačilo a vybrala len 1/10, tak je schodok zdravotníctva pokrytý na viac ako 5 rokov. Inak odluka cirkvi od štátu je zaujímavým riešením, ale ani dnes to nie je uskutočniteľné. Preto chápem ten smajlík na záver, naozaj len ako úškrn.
 

 

mohla by sa zamerať aj na národné divadlo - úspora 20 mil.
ďalej na Filharmóniu, galériu, štátnu operu... môj odhad 100 mil.
Taká babka z Oravy, Kysúc je v kostole každý deň, ale na operu sa do Bratislavy pozbierajú tak akurát dôchodcovia z Rakúska
 

A stovky poslaneckých asistentov

povedzme len 150 x 3000 x 12 - 1,8 mil ročne .
Boli sme neraz svedkami, že poslanci hlasovali aj proti vlastným existenčným záujmom ( vlani Bugár ) , lebo ani on ani jeho asistent(i) si to ani len neprečítali ... .
A stovky rozpočtových a príspevkových organizácií, s riaditeľmi, kanceláriami, služobnými autami, ktoré sa chystal rušiť ešte Dzurinda, atď .
 
Hodnoť

Zajacova 20

za návštevu ambulancie sa zrazu javí v pohode v porovnaní s návrhom pani Cigánikovej
 

To nie sú návrhy

to sú možnosti, ako riešiť situáciu v zdravotníctve. Ako píšem, nemusí sa urobiť ani jedna, ani všetky. Môžeme to aj nechať tak, ako to je. Nikto nemusí nič platiť a nedostatok zdravotníkov a katastrofálny stav pocítia tí, ktorí si “lepšie podmienky” nevedia vybaviť, alebo zaplatiť. Pretože tak je to presne dnes. Tí čo zomierajú, lebo nedostali včas zdravotnú starostlivosť väčšinou nie sú tí, čo majú známosti, alebo peniaze :( Ale hlavne, že máme zdravotníctvo ,,zadarmo”. Žasnem nad ludmi, čo chcú v doterajšom vývoji pokračovať.
 

Tá 20 bola myslená ironicky,

nakoľko ju zrušili (asi som mal dať na konci smajla) . A teraz je to "tlačenie" problémov pred sebou skrz dekády o to citeľnejšie (áno, aj v tom sanovaní, ktoré navrhujete). Ja sám som chronický pacient (DM I typu + neuropatia...) a čo to o platbách na strane pacienta viem, nakoľko nie som "invalidný", ani ZŤP, ani len intenzifikovaný a pracujem (teda sám si platím zdravotné poistenie) cca 20 rokov. Zároveň si uvedomujem, koľko zo systému odlievam a som si vedomý že tak, ako to bolo doteraz "asi cesta nevedie". Držím Vám palce,
 
Hodnoť

Janka Ciganikova

vyhlasila:
"bojujeme v parlamente za to, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť."

A ako prvy krok (ako clenka vladnej koalicie) nepodporila programove vyhlasenie vlady :-)

Je jasne, ze hegemonia jednej zdravotnej poistovne je vec nezdrava a pre spolocnost skodliva, avsak v programovom vyhlaseni sa nehovori, ze sa tento hegemonizmus zavedie - iba sa bude zvazovat. A tam ma velky priestor ovplyvnit chnmula Matovica, aby s tym prestal.
Ona nepodpori programove vyhlasenie vlady. Nuz, velka zaslepenost a nerozum.
Ako tie nohavicky na clenkoch na predvolebnych billboardoch pred volbami v roku 2016...
 

Nie si ty

náhodou fetišista?
 

 

A na to si ako prisiel, preboha???
Keby som bol, tak by som ju za to chvalil a nie hanil.
Co ti hovori vyraz Citanie s porozumenim? Zrejme nic, nerozumies, na co sa pytam.
 


Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 594
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 127
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 114
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 91
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 83
 6. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 68
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 68
 8. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 59
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 48
 10. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 47

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?