Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moje vyjadrenie k Programovému vyhláseniu vlády (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nikoho som nezradila, využila som iba svoje právo poslankyne NR SR. PVV obsahuje záležitosti, na ktoré som opakovane upozorňovala, že s nimi nesúhlasím a sú v rozpore s princípmi, ktoré som ako poslankyňa NR SR dlhodobo zastávala a na základe ktorých som dostala hlasy vo voľbách.
Janka Cigániková
<< < 1 2 3 > >>

V minulosti som SaS volil,

a Sulíka som nikdy nepovažoval za hrobára Radičovej vlády. Mal totiž pravdu. Ešte bez našej účasti, vtedajší mocní na čele EU, iba preto pustili neschopné Grécko do Eurozóny, aby politický úspech zavedenia EURA bol väčší. Nuž a potom po rokoch, keď Gréci nesklamali a naozaj skrachovali, tak po nás chceli, aby sme pomáhali sanovať finančné škody ich nezodpovedného omylu.
Sulík bol paličatý, ale vládu povalil Dzurinda. Radičová priniesla volebný úspech modrej koalícii, a myslel si, že ak Sulíková tvrdohlavosť a Radičovej naivita ohľadom hlasovaní o dôvere prinesú predčasné voľby, tak opäť on, Dzurinda bude skladať vládu. Nuž vlúdila sa chybička, Fico dostal darom a na zlatom podnose vládnu moc...

Dnes máme štvorkoalíciu, kde je mimoriadne náročné v čomkoľvek dosiahnuť zhodu. Takto spolu nikdy vo vláde neboli, Sulík, aj Matovič sú komplikované osobnosti, budú do seba narážať, dosť nevýrazný Kollár tiež nie je vo vládnej praxi odskúšaný. Kiska svoju stranu pre chorobu asi navždy opustil, nevieme, či jeho strana aj nezanikne. A vôbec, koaličné strany nie sú po personálnej stránke až tak stabilné, aj tam môžu byť personálne turbolencie a tak môže prísť k strate ústavnej väčšiny, a akejkoľvek väčšiny v parlamente.

Štyri koaličné strany vtedy dokážu vyskladať stabilnú vládu, ak dokážu nájsť kompromisné riešenia a sú ochotné pustiť žilou, t.j. zľaviť zo svojich nárokov. Ale politika vždy bola aj o kompromisoch, kto kompromisy nerobí, tak sa dlho neudrží pri moci, najmä nie pri koaličnom fungovaní.

Podarilo sa zostaviť kompromisné PVV, máme k nemu aj od FIca zdedený rozpočet. A máme pandémiu. Tá pandémia môže narobiť takú paseku, že terajšie PVV už o pár dní bude iba bezcenným zdrapom papiera, a my budeme musieť robiť veci, o ktorých sa nám dnes ani nesníva.

V tejto zložitej situácii je mimoriadne dôležité, aby štvorkoalícia ťahala za jeden povraz a členovia koalície si navzájom kryli chrbát. Okrem Fica a jeho bandy zlodejov totiž na vládu útočí kde-kto, vrátane redakcie SME. Oni snáď ani na Fica toľko nekydali a neútočili, ako za ostatné dni na Matoviča.

Nuž a do toho prídete vy, Cigániková, a sa správate ako rozmaznaná primabalerína. Do PVV ste nezaradili moju obľúbenú hračku, tak som urazená, budem sa mstiť, a PVV nepodporím.
A to je prvým náznakom toho, že sa bude diať mnou vyššie spomínaný odchod poslancov z koaličných strán, budú v parlamente fungovať ako samostatné výkonné jednotky, a koalícia najprv stratí ústavnú väčšinu, potom aj tú "obyčajnú". Zradila ste koalíciu, pichla ste im kudlu do chrbta iba pre neochotu robiť kompromisy.
A Fico a jeho banda zlodejov vďaka vám, iba necelé dva mesiace po prehratých voľbách si mohla otvárať šampanské. Svitá im nádej, že napokon neskončia v kriminále, ale opäť na úrade vlády.

Ak sa s PVV vašej vlastnej vlády neviete stotožniť, a naozaj máte česť, princípy a chrbtovú kosť, tak sa vzdajte svojich funkcií a odíďte z parlamentu, nech ostatní, aj za cenu kompromisov, môžu pokojne pracovať pre blaho Slovenska! Lepšie sa im bude pracovať bez vás, s hlasom a podporou ktorej si beztak nikdy nebudú môcť byť istí. Ste iba čiernym pasažierom a nádejou zlodejských neprajníkov konečne slušnej vlády, iba vnášate chaos do koalície a ju oslabujete....
Kúpte si šijací stroj a doma na ňom šite rúška, takto pre nás budete osožnejšia!

Vidím že tentoraz ste mi aspoň odpovedala. Žeby to bolo o tom, že som husu dobre trafil, tak zagágala? Cca pred rokom ste ma totiž ignorovala, keď som pod vašim oslavným blogom na súkromníkov, napísal smutnú realitu o ich praktikách na bývalej Železničnej poliklinike...,
 

 

Koľko nepochopenia a zaujatosti. A to Vám nevadí, že Kollár s Matovicom hladujú spolu s fašistami o niečom čo odporuje programovému vyhláseniu?
 

Aktuálne máme krehkú koalíciu

krehkých strán a straničiek. Je tu reálna hrozba, že čoskoro začne poslanecký turizmus, buď preskočia do inej strany, alebo budú akože nezávisle politizovať. Teda koalícia stratí hlasy, v krajnom prípade v takej miere, že môže prísť aj k predčasným voľbám.

Sulík mal na výber, mohol zostať aj mimo koalíciu, opäť robiť opozičnú politiku. Rozhodol ale tak, že obetuje časť svojho programu, lebo výmenou aspoň ten zbytok sa skôr dostane do praxe, ak bude v koalícii. Žilou musel pustiť v tej miere, že sa jedná o štvorkoalíciu nesúrodých a nečitateľných strán, a samozrejme ani volebné výsledky nemal také, aby mohol moc vysoko vyskakovať. Akceptoval situáciu, za cenu kompromisov išiel do vlády a Cigániková mu nepodporou PVV okamžite pichla kudlu do chrta. Lenže ak Cigánikovej sa tento stav nepáči, tak nemala zobrať trafiku v podobe predsedníčky zdravotníckeho výboru a potom zradiť vládu, ale mala odísť z parlamentu, ako aj zo SaS, tak by to bolo čestné.

Pandémia už mnohé prepísala, a boj s následkami pandémie možno ešte prepíše aj ten, teraz ešte nedotknutý zbytok. Takže terajšie PVV je dokumentom, ktorý bude nutné prepísať. Alebo iba preto sa nebude prepisovať, lebo je dosť vágny na to, aby sa doň vtesnali aj také zmeny, o ktorých teraz ani nesnívame.
Preto Cigániková v komplikovanej dobe urobila zbytočný cirkus, a dokázala iba to, že nie je ochotná akceptovať Sulíkom prijaté kompromisy, lenže potom do politiky nepatrí, a možno práve ona spustí poslanecký turizmus, čo v konečnom dôsledku oslabí, až zničí vládu. A to všetko na veľkú radosť zlodejov okolo Fica...

Vláda prebrala spravovanie krajiny v komplikovaných časoch pandémie, prebrala rozkradnutú krajinu, sme pre pandémiu v ekonomickom a hospodárskom chaose, nevieme čo prinesie zajtrajšok.
Matovič sa počas ostrej streľby musel vo veciach rýchlo zorientovať, behom pár hodín rozhodovať, zároveň riešiť koaličné rozhovory, koaličnú zmluvu, a PVV. A to všetko pod obrovským mediálnym atakom a lynčom SME, či "N", táto vláda totiž ani od pandémie a jej následkov, ani od médií nedostala tých prvých 100 dní pokoja. Od prvého momentu sa po nej iba strieľa zo všetkých strán.
Napokon sa to stihlo (PVV) v zákonných termínoch, ale iste na úkor kvality, veď boli pod tlakom pandémie, aj zákonných termínov.
Následne príde primabalerína Cigániková a im teatrálne pichne kudlu do chrbta, tak nech ide do čerta...

Ku Kotlebovcom.
V porevolučných začiatkoch pravicová koalícia pod taktovkou KDH urazila do krvi Mečiara, keď ho nedala do výboru, kam chcel ísť. On sa vrátil k moci, a politickým sokom sa pomstil aj s úrokmi.
Lenže pomstil sa aj krajine, lebo odvtedy platí prax, že opozičný návrh nesmie dostať zelenú, hoc by bol hodný Nobelovej ceny, a SR a jej občanom by pomohol.
Táto vláda sľubuje likvidáciu mafiánskeho štátu, ktorého základy vybudoval ešte Mečiar a do stupídnej dokonalosti dotiahol Fico.
Lenže nový štát, tak aj nová politická kultúra. Ak teda náhodou Kotleba bude mať riešenie, a riešenie bude dobré, tak sa má akceptovať.
Bolo by dosť čudné aj to, keby výsledky hlasovaní automaticky strácali platnosť iba preto, lebo za ne hlasovala aj opozícia. Takto by opozícia mohla všetko zablokovať, dala by svoj hlas a návrh koalície by automaticky padol.

Ideálne samozrejme bude, ak sa koalícia dokáže dojednať medzi sebou, a zostáva dúfať, že sa to aj naučia a vznikne nejaká štábna kultúra.

A nehnevajte sa, to aktuálne naozaj neviem, či Kotlebovci, Kollár, či Matovič hladujú, a či dokonca spolu. Zásobovanie potravinami napriek pandémii je tak dobre zvládnuté, že si myslím, že tu nikto hladovať nemusí.
 

 

Ospravedlňujem sa, aj keď si myslím že bolo z kontextu jasné že je správne hlasujú a nie hladujú. Súhlasím aj s p. Kolarom, primátorom Hlohovca, ktorý sa nezúčastnil saskarne keď poslanci podpisovali koaličnú zmluvu. Ešte sa mi nepáči, že aj tento premiér sa správa ako Fico - útočí na novinárov a klame. Toto ja vidím ako problém, ktorý môže položiť koalíciu, lebo trpezlivosť Za ľudí a SAS nemusí byť nekonečná.
 

Janka Cigániková

Vážim si, že osobne reagujete.
Pani poslankyňa, nik Vám Vaše právo neupiera. Dokonca ani právo vystúpiť z Vášho klubu a prejsť ku Kotlebovcom.
Náš demokratický systém však funguje na princípe politických strán, kde si každá strana precizuje svoje postoje a demokraticky o nich rozhodne hlasovaním.
Ak Vaša strana vstúpi do koalície s inou stranou, tak si spolu s ňou zase prcizujete svoje postoje v PVV a v pláne Národnej rady vystupujete spoločne, obyčajne proti politickým oponentom, ktorí v súčasnosti sú chuntou zlodejov lumpov a fašistov.
Vy ste sa rozhodla inak a nič na tom nezmení ani Vaša verbálna deklarácia, že zostávate v koalícii.
To ako keby by ste "zahla" svojmu partnerovi, ale tvrdila by ste mu, že Vy s ním zostávate naďalej a neopúšťate ho a vo všetkom ostatnom s ním súhlasíte.
Prosím, prehodnoťte svoj postoj pri hlasovaní.
Neuberie Vám to z Vášho presvedčenia o pluralite poisťovní a už vôbec nie Vašej mravnosti, tej uškodí skorej opak.
 

 

Pani poslankyňa súhlasím s Vašim postojom. A určite sa nestotožňujte s názormi nevoličov SAS.
 

 

OĽaNO malo v zdravotníckej časti PVV 63 bodov zo svojho programu (bez bodu o unitárnom systéme), SaS len 3. Práve v tom spočíval kompromis pôvodnej dohody, že som ďalej netrvala na našich požiadavkách, keď bol minister Krajči ochotný ustúpiť a stiahnuť z PVV unitárny systém. Iste, v mnohých bodoch sa OĽaNO zhoduje s naším programom, napriek tomu si myslím, že požiadavka nedávať tam ďalší, 64. bod a navyše takto konfliktný, bola primeraná.
Navyše, dvakrát bol bod o unitárnom systéme z PVV po dohode odstránený a opäť tam bol zaradený bez môjho súhlasu alebo dohody so mnou, v závere dokonca bez môjho vedomia.
 

Pani poslankyňa,

nemusíte to zdôvodňovať, ja a určite väčšina, ktorí Vám teraz oponujú, rozumejú Vašej argumentácii. Nemám vôbec problém Vám napísať, že súhlasím s Vašou argumentáciou.
Je tuná však vyšší záujem, či vyššie poslanie, ktorým Vás voliči poverili.
Vy nerozhodujete iba o Vašej osobe, vy rozhodujete o ústavnej väčšine voličov, ktorých spolu s kolegami v koalícii zastupujete a ktorí vrátane mňa upierame k Vám zraky a stíska nám bruchá, či vydržíte, či už konečne sa Slovensko zbaví po 75 rokoch tej komunistickej lúzy, ktorá degeneruje ducha tejto spoločnosti.
Čo záleží na tom, že ustúpite alebo prehráte jednu bitku?
Vy musíte vyhrať vojnu a tá sa nedá vyhrať jedným, akokoľvek hrdým a zásadovým vojakom v poli.
Tá sa dá vyhrať len ak budete držať spolu ako Svätoplukove prúty.
Ja už nie som najmladší.
40 rokov žijem s jedinou ženou.
Viete koľko bitiek som s ňou prehral?
Dnes by za mňa život dala a ja za ňu a spolu za naše deti a vnúčence.
Neľutujem jednej prehranej bitky, lebo tým, že som často ustupoval aj keď som bol bytostne presvedčený, že som mal pravdu, som vlastne budoval svoje hlavné a celoživotné víťazstvo a dnes môžem vyhlásiť, že som zvíťazil, ale nie ja sám, spolu so svojou ženou sme zvíťazili.
Je to krásny pocit a ja som presvedčený, že ho zažijete aj vy, lebo cítim, že aj týmto článkom hľadáte východisko z dilemy, v ktorej ste sa ocitla.
Vedzte, že práve zvádzate iba malú, historicky nezaujímavú bitku.
Máte na to, aby ste vyhrala vojnu a terajší ústup, bude prvý krok k jej víťazstvu.
 

Pani Cigániková,

využite už prosím možnosť mlčať.
Ďakujem za pochopenie.
 

 

to si trochu pletiete. s kotlebovcami hlasuje proti pvv pri sudnej rade olano a smerodina
 

Pani Ciganikova, ešte k odchodu lekárov

Pod stav nášho chorého zdravotníctva , pod ktorý sa podpísalo najmä drancovanie, za výdatnej “pomoci “ rôznych farmafiriem napojených na štát, predražené nákupy prístrojov a lieková politika,kde v porovnani napr. s Českou republikou vo finančnom vyjadrení sme na tom rovnako, pričom k pomeru počtu obyvateľov je to dvojnásobok!
Kde je chyba?
Zrušiť všetky stranícke nominácie, lekárov a zdravotnícky personál (najmä tých v nemocniciach ) motivovať platmi,ktore zohľadňuju vysokú spoločenskú hodnotu a náročnosť tohto povolania , nie vyhrážanie sa lekárom povinnými platbami pri odchodoch za lepšími pracovnými podmienkami do zahraničia s motivujúcim finančným ohodnotením.
A to je úloha pre politikov, vytvárať porovnateľné podmienky, aké sú vo vyspelých krajinách, kde je korupcia pre politikov tabu. Platíme si za tento štandard - neštandard svojimi vysokými daňami a od vás poslancov očakávame, ktorí ste sa vďaka našim hlasom dostali do parlamentu, aby ste sa v prvom rade starali o ľudí a nie o svoju vizáž...Mimochodom, čítali ste vôbec Ústavu, na ktorú ste skladali poslanecký sľub? Keby ste ju citali, tak sa nestaráte o svoju vizáž, ale aby sa tu lepšie žilo aj tomu najväčšiemu chudakovi...
 

 

Písali ste to Matovicovi a Krajčimu?
 
Hodnoť

 

'Áno, to je pravda. Na rovinu priznávam, že ak by sa na mojom hlase lámala podpora vláde, ak by existoval takýto naliehavý „vyšší princíp“, tak by som sa rozhodla inak. Ten ale neexistuje a jediné čo sa stane je, že PVV dostane o jeden hlas menej.'

Mozno sa este do buduceho tyzdna takto rozhodnu viaceri. A potom co ?

Ked niekto nepodpori zakladny dokument vlady - tj. programove vyhlasenie, v podstate tym vyslovuje vlade nedoveru, bez ohladu na to do akych kecov to zabali.

Mimochodom, neviem co konkretne zdravotne poistovne priniesli, okrem mnozstva uradnikov, ktorych z penazi na zdravotnictvo platia, drahych budov kde sidlia ich pobocky a samozrejme pravidelnych ziskov pre Pentu a spol, ktora prave dnes vykazala sumu cistych ziskov za minuly rok. Bagatel - trapnych 265 miliionov eur. To ako cisty zisk.
 

Presne tak,

program je prienik a kompromis 4 strán ktoré tvoria koalíciu, ak by každý poslanec ktorý tam nevidí to svoje, alebo naopak vidí tam niečo čo mu je proti srsti nehlasoval, vláda by zrejme podporu nedostala. Okrem toho tam nie je explicitne uvedené, že sa budú súkromné poisťovne rušiť, aspoň myslím, takže pani poslankyňa má stále priestor argumentovať a presadiť svoj pohľad na problematiku, ktorá ale nie je taká jednoduchá ako to prezentuje v blogu.
 

Otázočka Timmy

V tom programovom vyhlásení je, že sa do súdnej rady zo strany parlamentu nebudú voliť sudcovia. Včera pretlačil Kollár pomocou kotlebovcov svoju nominantku.
Tak načo je také PVV ? A to zaň určite všetci Kollárovi muži, ženy, deti, bratia či rodina stopercentne zahlasujú. To je oproti Cigánikovej failu menej, viac, či to isté ?
 

 

Dobrý postreh. Aj keď otázne je či je toto fail. Na rovinu hovorí, že nezahlasuje. Iní zahlasujú a neriadia sa podľa neho. A pretlacaju veci s fašistami.
 

V podstate je to rovnake.

Osobne v konani Ciganikovej a v konani Kollara nevidim rozdiel, obaja sa z mojho pohladu pohybuju na rovnakej vlne. maju vela spolocneho, aj ked s tymto nazorom niekto nebude suhlasit. Rozdiel je len v tom, ze Kollar ma predsa len vacsi politicky vytlak.
 

Sorry, ale

pretláčať si personálnu nomináciu v rozpore s programovým vyhlásením vlády hlasovaním s fašistami je úplne iný level. Najvyšší. Cigánikovej konanie je čajík.
 

Este raz.

Kollar ma ovela vacsi politicky vytlak a preto je respektovany Kotlebovcami. V podstate aj ked na nich nadava, je medzi nimi vela prienikov. Krok Kollara a krok Ciganikovej ale vidim v podstate na rovnakej mentalnej urovni.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 2 072
 2. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 1 227
 3. Věra Tepličková: Žiadny strach, obyčajné celoplošné testovanie nebude! 1 046
 4. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 655
 5. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 638
 6. Tomáš Sedliačik: Premiérova tvrdá hlava 633
 7. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 614
 8. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 584
 9. Jozef Ivan: Help yourself, man. „Vakcinujme“ sa sami 460
 10. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 436

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 2. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 3. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 4. Veronika Svabyova: Súrodenci
 5. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 6. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 7. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 8. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 9. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 10. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020


Už ste čítali?