Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Toto Fico vašej babke nepovedal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Ježišmária

veď to už nemá ani len základnú logiku.

1) Peniaze "sa" používajú neefektívne, lebo "sa" v zdravotníctve masívne kradne. Riešenie?
2) Zaviesť ďalšie poplatky, lebo treba v zdravotníctve viac peňazí.
3) Poplatky potom trickle down pritečú až k babičke, o ktorú nám všetkým ide v prvom rade. Nikto ich cestou nešlohne, ani si za ne Haščák nekúpi ďalší Bentley, ani VŠZP neodtuneluje nič k masérovi, kdeže.
 

ako - posledny?

socialne netvor zajac zaviedol pre ludi nehorazne poplatky 20 korun = 0,67 €, tzv. zajacovky.
komunisti ihned po nastupe k moci toto opatrenie zrusili ako asocialne. a - sami zaviedli nove, socialne a solidarne, tzv. birmovanky. tie su vo vyske od 8 so 20 € v podstate za to iste. nestacim otvarat oci - prave s pribuzenstvom obieham spitaly. pod roznymi krycimi nazvami. teda 240 - 600 korun - TRIDSATNASOBNE zdrazenie. socialne a solidarne. dakujemeeee! netvor - 0,67 € = 20 korun, najsocialnejsi vo vesmire 20 € = 600 korun. robime pre ludi! len - pre ktorych...
 

 

Pre tetu Anku a masera Kostku!
 

 

Jedným z našich cieľov je zaviesť nárok pacienta (,,štandard“), ktorý by definoval všetko to, na čo má pacient nárok úplne zadarmo, bez doplatku. Zároveň by mal každý pacient možnosť doplatiť si akýsi balík navyše vo forme privátneho zdravotného pripoistenia. To by pokrývalo nadštandardné služby a manažment pacienta. Pripoistenie by nebola povinnosť, ale možnosť.
 

Čiže po

zavedení nároku pacienta "štandardu" problémy s korupciou v zdravotníctve zmiznú? Asi nie, že. Keď si prejdem všetky Vaše verejné výstupy, ľubovoľné opatrenie, ktoré navrhujete ide v smere výhodnosti pre jediného hráča v korupčnej hre. Vieme, ktorého? Vieme, že.

Viete, aj keby sme hypoteticky predpokladali, že jednáte v dobrej viere, celým pôsobením SaS sa ignorovanie *systémových* príčin korupcie ťahá ako červená niť. O nejakých *systémových* opatreniach, ktoré by narušili korupčné *mechanizmy* ani nechyrovať. Voľte nás, my kradnúť nebudeme. Pravidlá netreba meniť, lebo "žiadne pravidlá korupcii úplne nezabránia", to je citát Vášho straníckeho kolegu.

To, že ste atakovali Fica polovicu volebného obdobia cez kompletne bezvýznamného hráča Bašternáka, je pekné. O aké sumy tam išlo? Státisíce EUR? Alebo dokonca milióny?

Pred voľbami ste spolu s Transparency a Matovičom naháňali Lajčáka za nejaké tie predražené chlebíčky za tri koruny, preboha. Zatiaľ Kali prihral 160 miliónov EUR v rámcovej zmluve bratislavským poradenským a právnym firmám. O tom nikto z opozície ani nepípol, zjavilo sa to v CRZ pred voľbami, dokonale pripravené na smeč. Na KPMG sa nesiaha, možno sa raz za čas trochu rýpne do Deloitte. O všelijakých Proctum Consult a podobnej menšej faune ani nehovorím.

Ohľadom rozkrádania EU fondov na vedu Plavčanom sa museli ozvať univerzity. Mám vám linknúť tie neslané-nemastné reči, čo k tomu saskári viedli? Zverejnenie masívnej neefektivity a zrejme aj korupcie pri OPISe ste tiež nespravili vy, ale Truban a spol.
 

Áno a čo dostane za ten štandard?

No nič, všetko si bude musieť zaplatiť druhý krát, alebo aj tretí krát. Ja som celý život platil zdravotné poistenie. Za ministrovania Zajaca som musel ísť do nemocnice na banálnu operáciu (pruh, už sa to nedalo odkladať). Za Zajaca sa muselo za pobyt v nemocnici platiť (ja som predtým 25 rokov platil plnú sumu). Ja som povedal že dobre, že zaplatím za pobyt, ale nech mi odrátajú stravu, že stravu nechcem (denne som si dal doniesť 1/4 pizze, ani to som nezjedol). Na moje veľké prekvapenie sa to nedalo. Všetky zajacove reformy, ku ktorým sa hlásite (zajac bol poradcom SAS pre zdravotníctvo) boli zamerané na okrádanie, oligarchizáciu zdravotníctva a podvody. Pritom toho zajaca máte stále ako poradcu.

Preto si myslím, že všetky vaše reči o "stratifikácii" (v skutočnosti rušení) nemocníc sú len rečami ako čo najviac ukradnúť pre seba a pre oligarchov.
 

A čo tí, čo už sú

na dôchodku a nemajú sa ako pripoistiť, to budú pacienti druhej kategórie, resp. štandardní? A čo ak štandardná liečba nepomáha? Treba vytiahnuť úspory a dobre zacvakať, lebo nemám pripoistenie, to ste mali na mysli????? Takto sa len budú vyťahovať z ľudí peniaze a obávam sa, že sa bude postupne decimovať tzv. štandardný balík. Stále pribúdajú nové liečebné postupy, medikamenty, ktoré sú efektívnejšie, takže sa obávam, že k tým sa už normálny človek na dôchodku nedostane, to sa dá radšej do nadštandardu. No a ešte odporúčam sa pozrieť do Ústavy, že čo tam je napísané!!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť

Dosledok nedostatku penazi

je nedostatok lekarov a zdravotnych sestier, potom vznika ich pretazenie a rady pacientov, ale tu by sme si mohli pomoct technologickymi vymozenostami. Ked kvalitny marketing dokaze vyprodukovat za mesiac spickoveho politika schopneho riadit stat, preco nezadat takej kvalitnej agenture zadanie nech za mesiac vyprodukuju aj dostatok lekarov a sestier? Vsak co to je odoperovat slepe crevo alebo vytrhnut zub oproti riadeniu celeho rezortu? Budeme si to na socialnych sietach zdielat, prieskumne agentury vydaju rebricek lekarov, ktorym najviac doverujeme, olajkujeme, okomentujeme a nasledne takto mozeme urobit nie ze 2 ministerky, ale aj 200 lekarov. Idealne bude, ked to podporia aj novi adepti napriklad tym ze o sebe vyhlasia napriklad sustruznici, ze su trans-professions, ze su lekarmi uvaznenymi v tele sustruznikov a my ich potom budeme oslovovat pan doktor. Neviem ci tento moj progresivny navrh prejde, ale tymto sposobom by sme si s tym zdravotnictvom mohli pomoct.
 

" "

... ak si myslel " nášho" "ha-rašiho"...tak aj trefné..."odborník na všetko"... katastrófa, čo sa deje v tomto štáte, kto a ako ho riadi.. ťažko tam odborníka nájdeš, všade dosadený nejaký amatér, ale "náš"...stačí táto jediná kvalifikácia..preto to tu tak vyzerá....ďalší amatér" kapitáň)" vyhadzuje nezmyselne milióny na "našu"armádu", ktorú vôbec nepotrebujeme,(v skutočnosti ju ani nemáme) nakupuje zbrane ako hračky - ktoré tiež nepotrebujeme...pred kým a čím nás chce "chrániť"? Žiaľ, na riadenie štátu "nejsou lidi".
 
Hodnoť

Ja by som chcel pripomenúť niečo iné.

Po dnes deň neviem koľko odvádza štát do zdravotných poisťovní za "svojich poistencov".Mám na mysli deti,dôchodcovia,nezamestnaní a pod. Ak sa niečo dozviem tak je to vždy o nejakom percente z niečoho čo aj tak nikto ešte nedefinoval - aspoň ja som nič takého nenašiel.Chcel by som sa konečne dozvedieť to jednoduché reálne číslo koľko to je mesačne na poistenca.
A mám na to jednoduchý dôvod. Radový pracujúci ma určené minimum,ktoré jeho zamestnávateľ musí odviesť či sa mu to páči,alebo nie. A rád by som videl to porovnanie,pretože už dlhodobo mám podozrenie,že to je podstatne menej než je to povinné minimum. A tam si myslím,že sú tie chýbajúce rezervy pre naše zdravotníctvo ! Poprosím pani Cigánkovú o jednoznačnú odpoveď a vopred za ňu ďakujem.
 

Nemal by byť problém zistiť

tento údaj, teda pre poslanca Národnej rady. Ak si dobre pamätám tak v roku 2016, alebo 2017 to bolo cca 35€ mesačne na hlavu. Keď už pani Cigániková nastolila problém financií a príplatkov v zdravotníctve, celkom by ma zaujímalo, či SAS vôbec rieši, aspoň teoreticky, zdaňovanie rôznych všimných. Rozumiem, že oficiálne priplácanie by toto vyriešilo, ale bol by som v tejto oblasti dosť opatrný, lebo idú do dôchodkového veku silné populačné ročníky a v tento moment (a ani za cca 7-9 rokov) náš vzdelávací systém nedokáže vyprodukovať dostatočný počet lekárov. Ani keby na medicínu brali všetkých. Za rok, dva či tri lekára nevyrobíte, teamlídra pre zdravotníctvo určite, ale lekára nie.
 

a nielen to

platby zp statu za svojich poistencov stale klesaju v percentach, v minulosti to bolo cez 4%, dnes tusim uz len 3,8%. pripominam, ze vsetci ostatni tu musia platit 10 + 4 = 14%.

je tu ale dalsi ukaz. STATNE spitaly su dlzne na odvodoch do zp a sp a na daniach du stovky milionov. neodvadzanie dani a poistneho je trestny cin. stihali za to uz niekoho?
pritom svojim zamestnancom tie dane a odvody z platov strhavaju - len neodvedu. alebo vyplacaju lekarom, sestram, ostatnemu personallu cele hrube mzdy bez zrazok dani a odvodov? kde su tie peniaze? na dochodky, na invalidov, dlhodobo chorych, do dochodkovych a zdravotnych fondov, do statnej kasy. za tento trestny cin - neodvedenie dana a positenho, predsa ostatnych stihaju, ze...
niekto tu hovori, ze v zdravotnictve a v socialke chybaju peniaze? to vazne? tak preco ich STATNE spitaly beztrestne neplatia? stovky milionov. na dochodky a na chorych.
 

 

Štát odvádza za svojho poistenca cca 30€ . U zamestnancov sa to odvíja od výšky platu, priemer je 130€.
 

Pani Janka.

Veľmi ďakujem za vašu odpoveď. Zároveň si ale dovolím poznámku. Nevidíte tú nerovnosť a z nej práve tie chýbajúce financie ? O koľko by sa zvýšili príjmy zdravotných poisťovní ak by štát prispieval aspoň na úrovni odvodov z minimálnej mzdy ? Osobne to vidím ako veľkú dieru vo financovaní zdravotníctva ako takého a tam by sa mala sústrediť vaša pozornosť !Takto si dovolím tvrdiť,že štát sa takýmito platbami"vezie" na všetkých pracujúcich,ktorý sú povinný zo zákona odvádzať štátom určené poistné. Ale pre seba si udelil výnimku a odvádza za svojich poistencov podstatne menej !
 

Štát si pre seba

robí výnimky stále. Výnimky pri tabuľkách o platoch, výnimky pri nezaplatených odvodoch napríklad v štátnych nemocniciach, ostatne aj každý policajt si môže udeliť výnimku a neplatí preňho v čase výkonu to, čo pre nás ostatných ... je zbytočné v tom výpočte pokračovať. Štát platí zdravotné poistenie za poistencov štátu a to je pekné, ale som si istý, že ani jeden vážne chorý by nebol za to, aby si štát platil zbytočných členov napríklad diplomatického zboru (vrátane servisu) a ušetrené peniaze by dal na zdravotníctvo (to je len príklad a odrobinka v rozhadzovaní štátu na nepodstatné veci, teda pre väčšinu občanov sú to nepodstatné veci, napríklad také veľvyslanectvo v Etiópii, ale kľudne aj v SAE a tých krajín by sa našlo viac), vážne chorí občania tohto štátu, teda ľudia, ktorí to naozaj potrebujú, platia napríklad pomoc krajinám, o ktorých existencii ani nevedia. Ale na druhej strane máme demokraciu a demokratické voľby (síce tak trošku s upravenými pravidlami, ale máme), tak to treba využiť a poslať týchto všetkých "našich" do basy, lebo na to, aby sa mal jeden náš dobre, sa musí poskladať nedobrovoľne mnoho obyčajných smrteľníkov. Zrazu sa ozývajú samosprávy, že bu bu bu, nenechávajte ľuďom pár € naviac, lebo nebudú cesty, škôlky, ale tie nie sú ani teraz. Nezabudnem na jedálny lístok v jednom domove sociálnych služieb, kde boli na desiatu cukríky tictac, dva (alebo nech aj desať). Toto tu máme na jednej strane a na druhej máme našich, poniektorí už nevedia, kam by tie uliate peniaze dali, už kupujú nehnuteľnosti v zahraničí, už aby tam zmizli, ale bez ostatných nakradnutých peňazí. Ako dnes povedala nejaká rozhorčená žena v telke, na stíhačky a na zmenu rodných čísiel sa milióny nájdu, ale na obyčajného človeka "naši" kašlú.
 
Hodnoť

Fico pred volbami

vyhlasoval, ze zrusi dvadsatkorunacky. Toto bol jediny splneny slub tohto odporneho individua. Vysledkom su uz roky preplnene cakarne vol/ic/mi Smeru, ktorym este stale nedoslo, ze t.c.uz neplatia obacsne dvadsatkorunacky, ale 20-eurovky za doplatky za lieky atd.-cize ich toto odporne individuum ako vzdy riadne oblblo, a pretazilo uz beztak prezenych zdravotnikov, ktori starnu a niet za nich nahrady. Hnus jeden!
 

Takto lieči Penta-Pro Care...

V Bratislave bývalú Železničnú polikliniku privatizovala Penta, presnejšie Pentou zriadená spoločnosť Pro Care. Z titulu svojho zamestnania tam musím chodiť.
Moje tohtoročné skúsenosti zosumarizované do bodov:

-Prejavil sa u mňa "skákavý prst", čo je o tom, že nerv pohybujúci prstom sa zasekáva, teda postihnutý prst po zovretí sa neotvorí plynule, ale skokom. V minulosti to mala aj moja sestra, v Ružinovskej nemocnici jej to pomocou jednoduchej operácii vyriešili, bola to tzv. ambulantná chirurgia, ani deň tam neležala.

-Išiel som k mojej lekárke Pro Care pre výmenný list do Ružinova (začiatok januára). Ona, že nech si to vyliečim mastičkou, načo hneď operovať? Názov mastičky mi napísala na papierik. Pre istotu mi dala aj výmenný lístok pre Pro Care ortopéda, ak by mastička nepomohla. Varovala ma, na ortopéda sa čaká pol roka, alebo nech skúsim tam prísť skoro ráno, pár ľudí vždy vezme bez objednávky.

-Mastičku som v lekárni nekúpil, lebo osem dní pred mojou návštevou lekárky, bola zaradená do kategórie na lekársky predpis.

-Tak som vyčkal na koniec chrípkových epidémií, a som išiel pokusne k ortopédovi, šťastie, čakáreň prázdna. Ale v ten deň operoval, (mesiac marec,) tak som poprosil sestru, aby ma objednala. Ona nemôže, to robí dole Zákaznícke centrum. Alebo mám prísť výhradne v utorok, skoro ráno, pri trocha šťastí ma zoberú.

-Stavil som sa v Zákazníckom centre. Objednajú ma na koniec leta za poplatok 10,-€, ale ešte baba voľačo kvákala, v tom zmysle, že ak dám 70,- tak budem nejaký privilegovaný pacient, ale to už som počul iba na pol ucha, keď som išiel von.
Pekné, laická osoba ma, aj iných, objednáva špecialistovi, bez toho, aby poznala môj zdravotný stav! Veď behom pol roka na ten problém môžem aj zomrieť, alebo už nebude ľahko liečiteľný!

-Tak som skúsil utorok ráno. Poliklinika otvára o 6:30. bol som tam o 6:15, pred bránou cca 40 čakajúcich osôb, nejaké babičky si tam medzi sebou riešili nejaké poradie príchodu. Myslel som si, že riešia poradie do výťahu.
Brána sa otvorila, ja som svižne vybehol po schodoch na tretie poschodie a pred ambulanciou ortopéda som bol prvý. Ale dorazili práve tie babičky, spolu 5 osôb, a že oni budú prvé, lebo oni už ráno od 4:15, resp. druhá od cca 5:00 čakali pred bránou. Ustúpil som presile, veď budem šiesty.

-Lekár začína o 8:30, sestra tam ale bola už krátko po 7:00. Oznámila, že majú 7 pacientov objednaných za 10, či 70 Eur, a nejakých na kontroly po operáciách, teda my, neobjednaní máme nejakú šancu. Sestra brala objednaných pacientov, písala im recepty na injekcie, ktoré im rovno do kĺbov pichne lekár. Prvý objednaný pacient mal asi práve preto už časenku na 8:00. Než sa vráti z lekárne, už tam bude doktor.

-Doktor prišiel ale až o 10:30! Okolo 11:00 jeden pacient objednaný už na 9.00 vybuchol, že zbytočne zaplatil 10,-€, a ďalej čakať nemôže, vymení si lekára a odišiel. Krátko na to, nám neobjednaným oznámili, že vezmú iba prvých štyroch, zbytok nech ide domov. Ani sa nezisťoval náš stav, či nie je akútny!

-Tak som išiel k mojej lekárke. Tam stále plná čakáreň, chudera napokon robila aj na úkor obedňajšej prestávky, lebo nejaká neohlásená posudková lekárka ju počas ordinačných hodín na hodinu zdržala. Na pokraji nervového zrútenia mi napísala výmenný lístok do Ružinova na Chirurgiu ruky. Na rozlúčku mi povedala, že asi dá výpoveď, lebo Pro Care berie toľko pacientov, koľko sa už zodpovedne nedá zvládnuť.

Tam som prišiel neohlásený, po dvoch hodín čakania už som bol na rade, pozreli mi prst, a stanovili skorší termín operácie, než by som dostal termín k ortopédovi Pro Care.
 

 

Teda je jedno, či štátny, alebo súkromný. Je to o tam pracujúcich ľuďoch, k ich prístupe k pacientov, o tom, ako ich vedie odborne, aj morálne primár, či majiteľ nemocnice.

Áno, čakám aj v Ružinove na zákrok, ale už na začiatku ma videl odborník a posúdil, že to čakanie zvládnem bez ujmy na zdraví.

V Pro Care (Penta) ma systém nepustí rovno k odborníkovi, hoc ma tam oprávnene odporučil môj lekár, dokonca Pro Care lekár, ale smeruje ma do Zákazníckeho centra, kde laická osoba, bez vedomia odborného lekára rozhodne, že najprv musím zaplatiť 10,-€, a tak získam právo stretnúť sa s odborným lekárom až koncom leta 2019. Ani len jazyk som nemusel tej babe vyplaziť, aby aspoň podľa jeho zafarbenia zistila, či do leta nezomriem.
Mlela iba to, daj 10,-€, ak nie, tak smola, časenka nebude. Ale ak obetuješ 70,-€, budeš privilegovaný, a dostaneš sa tam o pár mesiacov, týždňov skôr.

Pri hromadných haváriách, na miesto prídu záchranári a ranených oštítkujú, označujú farebnými ceduľami, a tak podľa závažnosti poranení ich berú sanitky do nemocníc. Vždy podľa závažnosti poranení ich sortírujú lekári, a nie podľa toho laici, že koľko Eur majú v peňaženkách. Penta pacientov triedi podľa toho, či v Zákazníckom centre vytiahnú 10, alebo 70 Eur.

Treba razantne urobiť poriadok v zdravotníctve, obrazne povedané, "ke zdi" má ísť každý, kto cez všelijaké predražené "piešťanské cétéčka", a inak chce tunelovať zdravotníctvo.

A treba riešiť aj súkromných. Sme odsudzovali Zajaca, jeho 20 korunové "zajacovky" za návštevu lekára, Fico aj na tom vyhral voľby, že ich sľúbil zrušiť.

Nuž tá 10 eurová Pro Care "zajacovka" má hodnotu zaokrúhlene 300,- bývalých SK, tá v hodnote 70,-Eur zas 2100,- bývalých Sk! Nezdá sa to, ale je to tak! A to vás za tú sumu videla iba laička v Zákazníckom centre, ona dá časenku, nie odborný lekár!!

Keby som niektorú z tých súm akceptoval, samozrejme nedostanem bloček za časenku, to zákon zakazuje, ale by som dostal účtenku za pridelenie titulu železného, či pri sume 70,-€/2100,-Sk nejakého možno bronzového zákazníka Pro Care. Vždy tam majú nejaké reklamy, staň sa našim verným klientom, neoľutuješ! Ja tie ich veci nemám naštudované, ani teraz som tú babu nedopočúval, čo mi dá za tých 70,-€, ale selekcia a poradie pacientov sa nemá odvíjať od hodnoty nejakej vernostnej karty, ale od akútnosti prípadu, a selektovať má lekár, nie baba laička.

Keď som tam ráno pred tú polikliniku Pro Care prišiel, prvá babka už tam bola od nejakých 4:15 a organizovala poradie k ortopédovi. Pripomínalo mi to časy zo socialistickej Husákovej ČSSR, vtedy pred Mototechnou takto stáli ľudia po nociach a strážili svoje ťažko vydobyté poradie na vytúženú škodovku.

Potom babky prišli hore do čakárne, vytiahli termosky s horúcim čajom, zapili s ním ranné dávky liekov a začali tam raňajkovať.

Na túto moju hore obšírne popísanú skúsenosť máte nejaký liek pani Cigániková? Ak Penta tieto maniere bude praktizovať aj na Boroch, tak napokon pacient aj u nich bude stáť v rovnako hlbokej kakanici, ako kdekoľvek inde v SR...

Inak na niektorých oddeleniach má Pro Care dostatok lekárov, tam funguje klasický systém, sadneš si a vyčkáš, až prídeš na rad.
 

 

Súhlasím, katastrofa.. so zavedením výpalnickeho systému do zdravotníctva.. Penťaci sú zbehlí zlodeji, snažia sa to zaobaliť iba do krajšieho obalu (t.j. priestory). Len nepochopili, že na zdravie je každý citlivý.. každého sa to dotýka..tak v ambul. ich prekúknu ľudia skôr , ako Dr.Max.
To, že ich SaS dáva za príklad, má vypovedaciu hodnotu o skutočných úmysloch a ich hodnotách tejto strany ..v štýle hesla šéfa Penty - voliči sú h***o..
 

záverom...

Penta si na Boroch v Bratislave buduje svoju novú nemocnicu. Presne vie, že kedy ju otvorí a koľko lekárov do nej bude potrebovať. Má ale aj na univerzite toľko študentov medicíny, koľko lekárov o pár rokov bude potrebovať v tej svojej novej nemocnici? Prispieva univerzite aj nejako na ich štúdium, či dáva študentom nejaké štipendiá? Alebo po vybudovaní svojej nemocnice jednoducho tak akurát vycucne skúsených lekárov z iných nemocníc a tak personálne povalí celé slovenské zdravotníctvo do ešte väčšieho personálneho marazmu a pacienti budú skryte platiť ešte viac za to, aby sa v rozumnom čase, či vôbec dostali k lekárovi?

Cigániková je politička, poslankyňa. Teda iste má dostatok financií na zaplatenie nadštandardnej lekárskej starostlivosti, či ju lekári jednoducho vezmú prednostne po známosti.

Uvedomiť si má ale jednu zásadnú vec. Existujú akútne prípady, napr. večer si ľahnem v poriadku, ráno som v horúčkach. Nemám teda na výber, bežím k lekárovi. Tam si vyčkám na svoje poradie a idem pred lekára. Neviem, že prečo by ma mal predbehnúť iný akútny prípad iba preto, lebo on pred odchodom z domu zavolal do ambulancie a pri súčasnom prísľube zaplatenia poplatku, objednal sa na konkrétny termín?
Akútne prípady sa majú brať podľa poradia príchodu, alebo potom má byť jednotná prax taká, že ráno nech každý, kto sa zobudil v horúčkach, či v iných problémoch, nech sa telefonicky nakontaktuje na lekára, že čo mu je a na akú hodinu má prísť. Možné to je, dnes už hádam každý má mobil...

A je aj na lekárovi, aby mal oddelené ordinačné hodiny pre náhle prípady, a na ostatné záležitosti, ktoré sa plánovať a časovať dajú jednotne pre každého, napr. preventívne prehliadky, vypisovanie receptov a pod.

K špecialistom toľko:
Majú mať vyhradený čas na pacientov, ktorých prvý krát k nim pošle ich obvodný, či závodný lekár. Má ich brať v poradí, ako prišli, posúdiť ich zdravotný stav a potom podľa výsledkov prvej prehliadky rozhodnúť o tom, kedy majú prísť opakovane a až ten príchod určovať s presnosťou na konkrétny dátum a hodinu.

Choré je Cigánikovej delenie pacientov na bohatých, ktorí za prachy prídu k lekárovi prednostne, mimo poradia na konkrétny čas, potom na chudobných, ktorí čakajúv čakárni na poradie hodiny, či doma mesiace na termín, lebo nemajú na expresný príplatok. Ak totiž behom noci každý bude mať na poplatky a sa začne objednávať na konkrétny čas, tak systém opäť začne kolabovať a opäť budú nezmyselné čakacie časy. Teda riešenie je v tom, aby bolo dostatok lekárov a prístrojových kapacít v zdravotníctve.

Cigániková svet vidí tak, som poslankyňa s nadpriemerným platom, tak zaplatím lekárovi a babičky-voličky hravo predbehnem...
Svet má byť ale tak nastavený, aby ani babičky nečakali a pred lekárom boli rovné s poslankyňou Cigánikovou.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 34 902
 2. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 2 408
 3. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 2 182
 4. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 2 065
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 1 973
 6. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 1 851
 7. Tomáš Kubuš: Egypt 2020 (foto) 1 702
 8. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 1 425
 9. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 1 310
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXVII. 1 016

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.
 2. Ján Škerko: Hra s vnúčatkami predškolského veku – improvizácia je základ
 3. Peter Biščo: Chúdence zo Smeru a Hlasu sú neinformované a zábudlivé.
 4. Stanislav Martinčko: Seriál Chobotnica na slovenský spôsob!
 5. Gabo Németh: Človek - Klaun
 6. Martin Krištoff: Zlacnenie plynu v roku 2021 je len dočasné, v ďalších rokoch jeho cena porastie
 7. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 8. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 9. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 10. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe


Už ste čítali?