Ťuťmáci zajtra zažiaria

Autor: Janka Cigániková | 25.3.2018 o 20:19 | (upravené 25.3.2018 o 20:31) Karma článku: 6,72 | Prečítané:  1751x

Každoročne prebieha v parlamente oblbovanie voličov na tému poslanecké platy. Každý rok sa totiž politici predbiehajú, kto zmrazí zákonom dané platy, nakoľko sú naviazané na výkon ekonomiky a tej sa darí. 

Samozrejme zákon samotný nezmenia, lebo v skutočnosti nechcú. 

SLUHOVIA NEČESTNÝCH

V rozprave pred dvoma rokmi som povedala, že by som chcela, aby dnešných nevýkonných politikov, ktorých je v parlamente dosť, vytlačili v konkurenčnom predvolebnom boji úspešní manažéri, majitelia firiem, odborníci. Takíto ľudia majú plat často vyšší ako poslanecký, preto sa logicky o miesto v parlamente, kde vás vkuse niekto sleduje a súdi, hádže na vás špinu a ešte aj za nižší plat, nezaujímajú. Takže nám zákony píšu a schvaľujú často nekvalitní ľudia, ktorí sú ochotní pre poslanecký plat zapredať svoje meno. Ak je našim cieľom iba ,,čo najlacnejší´´ politik, potom tu máme dnešnú smutnú realitu.  Množstvo poslancov, ktorí berú v čistom necelých 3 tisíc Eur doslova za nič, ale podľa príkazov prikyvujú na zákony a pravidlá, ktoré Slovensko stoja mnohonásobne viac. Prehliadajú korupciu, bezprávie, hnev ľudí. 

URČITE SI PAMATÁTE

Prihovorila som sa vtedy klubu SMER-SD s tým, že pri takomto rozmýšľaní, nám v parlamente sedia ťuťmáci so zlatou vidličkou v zadku (známosti, vďaka ktorým sa na kandidátku dostali), ktorí by v normálnom živote neboli schopní zarobiť ani 500 EUR. Dobre to vedia a tak držia ústa a krok, nechajú sa použiť, sklonia hlavu a pre svoj poslanecký plat v tichosti odhlasujú čokoľvek, čo majú nakázané. Ak nebudú totiž poslúchať, nedá ich šéfstvo na kandidátku v najbližších voľbách. Potichúčku a bez diskusie takto prežijú roky a ovplyvňujú celú spoločnosť.

ANI ZAJTRA SA NIČ NEZMENÍ?

A zajtra to opäť uvidíme v plnej kráse. Znova sa zrejme nenájde žiaden čestný človek v koalícii. Prečo si to myslím?

Toto sú zapísaní rečníci k rozprave o vyslovení dôvery novej Pellegriniho bábkovej vláde. Neviem, či existovala vláda, ktorá mala väčšiu morálnu povinnosť, až nutnosť vysvetľovať.  Vystúpi presne nula poslancov z koalície. Ani jeden. Takto sa uchádzajú o dôveru ľudí. Takto si robia svoju robotu. Pekne si to tam odsedia, alebo ani to nie, na konci odhlasujú, čo majú nakázané. Budú ignorovať hnev ľudí, argumenty opozície a všetko, o čom písal zavraždený Ján Kuciak.  Karavána ide ďalej. Výplata na účte cinkne bez ohľadu na protesty a všetky okolnosti.

DOKEDY? 

Neverila som, že im toto môže prejsť. Zdá sa, že ťuťmáci sú zárukou úspechu v demokracii. V hluchej, slepej a najmä tichej demokracii. Ďakujem organizátorom zajtrajších protestov, že nie sú ticho a nie je im to jedno. To, že prídu v čase hlasovania o vyslovení dôvery vláde pomôcť vyvinúť tlak na mlčiacu koalíciu, je naša posledná nádej. Lebo oni sa neboja nás. Jediné, čoho sa boja, sú davy v uliciach, ktoré ich môžu jediné v najbližších voľbách odstrihnúť od istého príjmu a vplyvu. A aj to urobia. Skôr, či neskôr.

 

Volám sa Janka Cigániková, som členkou Zdravotníckeho tímu SaS a spolu s kolegami bojujeme v parlamente za to, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť. Na Facebooku ma môžete sledovať TU a na Instagrame TU

Ak sa vám text páčil, podporte ho zvýšením karmy pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť. Ďakujem.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.


Už ste čítali?