Politická mafia? Stačilo!

Autor: Janka Cigániková | 16.7.2016 o 12:35 | Karma článku: 15,79 | Prečítané:  6252x

Ako už je zvykovým právom premiéra, opäť raz vystupoval bez oponenta v jednej z televízií. A veruže, pekný to bol brainwashing. Klamalo sa, až som cítila sprostredkovanú hanbu... 

KLAMSTVO 1: VŠETKO JE V NAJLEPŠOM PORIADKU

Aj vás tak vyrušuje, že pri pohľade na plné námestia, mieru korupcie a stav vymožiteľnosti práva, na všetky tie paródie na štát a vládu slúžiacu ľuďom, že Robert Fico pri tom všetkom sám seba uisťuje, že všetko je v najlepšom poriadku? 

Nie pán premiér, základnou funkciou štátu je zabezpečiť kvalitné zdravotníctvo, školstvo, zabezpečiť ústavné právo na spravodlivý súdny proces, zabezpečiť transparentné nakladanie s verejnými financiami. V týchto oblastiach štát zlyháva pod vaším viac ako 8 ročným vedením. Fakt. Koniec debaty. 

KLAMSTVO 2: OPOZÍCIA NIČ NEROBÍ

Nie pán premiér, opozícia pracuje intenzívnejšie ako vláda a predložila za toto volebné obdobie viac ako 50 návrhov zákonov, z toho 40 na podporu podnikania. Lebo viete, poznáte tú neobľúbenú teóriu o tom, že prerozdeľovaním sa nič nevytvorí. Že niekto tie hodnoty, ktoré tak rád vymieňate za politické body musí vytvoriť a že to nepôjde večne na vrub našich detí. Že ak sa bude dariť podnikateľom, myslím najmä malým a stredným, nie iba tým vašim, že iba vtedy sa budeme mať všetci lepšie. Lenže nadradenosť, až bohorovnosť vládnych poslancov hádže naše návrhy zákonov do koša bez toho, aby sa nimi zaoberala. Sama však dokopy nič nevytvorí. Nie pán premiér opozícia intenzívne pracuje. A keď sme pri tom, často pracujeme aj za tých, ktorí pod vašim vedením zlyhávajú. Napr. nahrádzame vyšetrovateľov... Keďže chceme pozatvárať vašich známych chápeme, že ďakovať nebudete, ale neklamte tak tupo, mávali ste vyššiu úroveň...

KLAMSTVO 3: OPOZÍCIA KRIMINALIZUJE

Nie pán premiér, opozícia kričí, že prestali fungovať základné ústavné funkcie štátu! To, že sa kradne lopatami zo štátneho, je veľmi vážna sekundárna vec, vyplývajúca z nekonania a z nefunkčného štátu. Nechcete si priznať, že až príliš často zlyhávajú viaceré štátne orgány, polícia nekoná, nevyšetruje v pohode aj desať a viac rokov... Koľko potrebujú polícia, prokuratúra a súdy na to, aby niečo očividné a zdokumentované uzatvorili? 100 rokov a viac?

Štátne orgány na čele s ministrami zakrývajú podvody a kriminálne činy, sami nedávajú podnety na konania. Prokuratúra sladko spí ak ide o vyšetrovanie vašich ľudí. Pán premiér chýba vám sebareflexia, Je naše právo aj povinnosť upozorňovať a vašou povinnosťou je konať a nie prizerať sa.

KLAMSTVO 4: OPOZÍCIA VYVOLÁVA NENÁVISŤ A CHAOS

Tam kde končia demokratické cesty nastáva chaos a anarchia, ktorej príčiny ste zadali  nečinnosťou vašich vlád a ignoráciou problémov v zdravotníctve, v školstve, súdnictve, v mocenských hrách cez bezbrehé personáne obsadzovania všetkého, kde len dovidieť.

Naša frustrácia nepramení v tom, že nie sme pri moci, ale sme frustrovaní z toho, že vaše feudálne praktiky nepatria do modernej Európy 21. storočia a ničia morálne, spoločenské hodnoty Slovenska. 

article_photo (Janka Cigániková)

ČLOVEK VS ,,NÁŠ ČLOVEK"

Priatelia opýtam sa vás to, čo ľudí na prostestoch...

Koľkí z vás ste pre seba alebo svoje rodiny, svoje deti či rodičov potrebovali lekársku pomoc? Koľkí ste využili služby nášho zdravotníctva? A ako sa vám páčilo? Koľko sestier a lekárov sa cíti ohodnotených a vážených? 

Koľkí študujete, máte deti na školách? Koľkí učíte? Ako sa vám páči stav nášho školstva? 

Veci sa vraj nemôžu zlepšiť, lebo nie sú peniaze. No jasné že nie sú peniaze v štátnej kase, keď sú vo vačkoch skorumpovaných politikov a ich známych.

A koľkí z vás sa už doťahovali s úradmi a úradníkmi, so súdmi, na koľkých z vás spáchal štát neprávom krivdu? Koľkí ste sa už stretli so štátnou buzeráciou a byrokraciou? Mnohí... Drvivá väčšina z vás. To preto, lebo  vy všetci  nie ste “ich človek”. Lebo “ich človek” je nepotrestateľný, nepokutovateľný, jeho nikto nebuzeruje, nekontroluje, nesúdi. 

Ale buďte radi, že nie ste ich človek. Pretože ich človek skončil. A oni skončia s ním!

CISÁR JE NAHÝ!

Doteraz si mysleli, akí sú frajeri. Akí sú strašne šikovní. Ale vládnuť vyše 8 rokov krajine, kde sa darí korupcii a bezpráviu, kde sú ľudia nešťastní, šikanovaní, to nie je žiadna frajerina, to je smutné. Byť lídrom strany, kde nie je povolené mať vlastný názor, to je úbohé. Byť lídrom koalície, ktorá vznikla na základe klamstva, to tiež nie je frajerina, hovorí sa tomu zrada. A získavať politickú moc a mandát od ľudí, ktorých najprv okradnú a potom im hádžu odrobinky z toho čo im predtým ukradli, to je niečo ako zneužívanie zvereného a dôverčivého dieťaťa.  

Nie je byť na čo pyšný... Preferencie klesajú, obvinenia sa valia jedno za druhým... Koaliční partneri sa viac do parlamentu nedostanú. Spravodlivosť prichádza! Počujete nás, pán Kaliňák? Vidíte plné námestia a náš hnev pán Fico? My sme tu a vieme, čo ste spravili. Vidíme vás nahých!

A chceme pre vás spravodlivý trest!

 

Volám sa Janka Cigániková a spolu s kolegami z SaS bojujeme v parlamente za to, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť. 

Ak sa vám text páčil, podporte ho zvýšením karmy pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nový bulvár dostane Bratislava na jeseň 2019

Nový bulvár má byť hotový na jeseň 2019.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Ako riskantná je cesta slovenským autobusom

Aká je kvalita autobusov na cestách.


Už ste čítali?