VYVÁŽIME KLAMSTVÁ PRAVDOU

Autor: Janka Cigániková | 18.2.2016 o 12:16 | (upravené 27.2.2016 o 19:12) Karma článku: 6,11 | Prečítané:  1719x

     Slovensko je nádherná krajina, žiaľ pošpinená mnohými  negatívnymi kauzami a pochybnými praktikami všade, kam oko dovidí.  Smutné je, že tento bordel majú na svedomí prevažne politici, ktorí zneužívajú svoju moc.

     Práve im by malo záležať na tom, aby ich kredit bol absolútne čistý. Aby neboli spájaní  so žiadnymi korupčnými, či inými škandálmi, aby sa nestávali synonymami pre klientelizmus, kradnutie, bezmedzné plytvanie, zakrývanie prešľapov svojich kolegov, ktorí do politiky jednoznačne nepatria a miesto zohrievania stoličiek v parlamente, by si mali posedieť niekde inde. Obzvlášť smutné je, ak sú takíto politici volení stále znova. Je najvyšší čas zastaviť ich.

ZLODEJI S FUNKCIAMI

     Bez viny teda nie sú ani občania. Iniciatíva na zmeny je v ich rukách. Hoci je zrejmé, že spomínané neakceptovateľné správanie niektorých politikov, prípadne štátnych úradníkov, im bytostne prekáža, nevyjadrujú  dostatočne svoj  odmietavý postoj. Osvojiť si rozšírený názor, že aj tak sa nič nezmení  a rezignovať,  je veľmi pohodlné, ale zároveň zbabelé. Dôležité je, aby sme politikom, či stranám, ktoré zneužívajú svoju moc, nedali vo voľbách mandát.  Treba sa odosobniť od tvrdenia, že všetci politici sú rovnakí. To určite neplatí. Dôkazom toho je SaS.

PRAVDOVRAVNÍPRAVDOVRAVNÍ (Janka Cigániková)

PRAVDOVRAVNÍ A NEZÁVISLÍ

     Našou filozofiou je, o.i., pravdovravnosť. Richard Sulík, bol podľa portálu Demagog.sk vyhodnotený ako najpravdovravnejší politik. SaSka ako celok  si v tomto rebríčku počína rovnako dobre. Zrejme to bude tým, že sme sa vydali cestou – povieme vám pravdu do očí, aj keď neznie ľúbivo. Môžete hádať, kto je na presne opačnej strane barikády.  Za celé obdobie od svojho vzniku SaS  nemala žiadne korupčné kauzy. Naopak, práve naši nominanti a ministri počas svojej vlády podali najviac tretných oznámení a snažili sa urobiť poriadky s korupčníkmi a zlodejmi.

     SaS, ktorá je súčasťou programu „Politika open“ vyžaduje od svojich členov, aby v prvom rade boli schopní postarať sa sami o seba, až potom môžu vstupovať do politiky a spravovať veci verejné. Kto sa v živote nedokáže postarať ani sám o seba, nedokáže si na seba zarobiť, nemá sa čo pchať do verejných funkcií a nebodaj riadiť štát. Takýto človek bude totiž vždy závislý od toho, kto mu čo dá, prípadne čo si dokáže ukradnúť.

BEZ UTAJOVANIA A ZLODEJOV

     Vo svojom volebnom programe ponúkame na boj s korupciou a klientelizmom, zneužívaním moci  v akejkoľvek podobe celý rad opatrení, ktoré majú šancu fungovať. Samozrejme, len s podporou širokej verejnosti je možné  pripravené opatrenia uviesť do praxe.

     Ak sa po voľbách budeme hrdiť dostatočne silným mandátom od ľudí, rozšírime zákaz podnikania osobám, ktoré sa dopustili korupčnej, alebo ekonomickej trestnej činnosti. Zoznam osôb so zákazom podnikania zverejníme. Účasť na verejnom obstarávaní zamedzíme osobám, ktoré spáchali trestný čin. Urobíme potrebné kroky k tomu, aby verejná databáza obstarávaní bola skutočne transparentná. K tomu bude slúžiť webový portál umožňujúci vyhľadávanie informácií podľa víťaza zákazky, objemu zákazky, počtu uchádzačov, atď.

     Zatrhneme utajovanie zmlúv a ich častí pri verejnom obstarávaní na základe obchodného tajomstva, čo býva často zneužívané. Prospieť veci v oblasti verejného obstarávania môže  jednoznačne aj zavedenie zverejňovania vlastníckych štruktúr právnických osôb, ktoré vstupujú do obchodného vzťahu so subjektmi verejnej správy,  vrátane s tým súvisiacich finančných tokov.

     Zavedieme pre všetky subjekty verejnej správy zverejňovanie kumulatívneho finančného čerpa­nia zo zmlúv a rámcových dohôd, uzavretých na základe výsledku verejného obstarávania. Zavedieme hmotnú zodpovednosť verejných funkcionárov za preukázané škody spôsobené na majetku štátu alebo pri nakladaní s verejnými finančnými prostriedkami, zavedieme spresnené majetkové priznania pre verejných funkcionárov.

JE NAJVYŠŠÍ ČAS

    Ako som napísala v úvode,  je najvyšší čas. V marci máme znova príležitosť zabojovať.  Čo tak to tentokrát urobiť inak? Poďme do toho spoločne, s odhodlaním a presvedčením, že to dáme. Poďme do toho bez zlodejov.

     Stále si myslíte, že nemáte koho voliť? Pozrite si bližšie náš volebný program. Časť transparentnosť a boj proti korupcii nájdete na stranách 24-27 TU.

     Volám sa Jana Cigániková a kandidujem pod číslom 22 na kandidátke SaS.

 

Ak sa vám text páčil, podporte ho zvýšením karmy pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť. Ďakujem.

.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii

Cestovali s paštétami a termoskami a hodiny v autobusoch prespievali. Keď Taliani videli československý autobus, zamykali záchody.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?