Referendum ma prinútilo pobozkať ženu

Autor: Janka Cigániková | 5.2.2015 o 0:00 | (upravené 11.2.2015 o 16:39) Karma článku: 20,69 | Prečítané:  5777x

Vážený sused Bielek, ďakujem za Tvoj list, v ktorom ma upozorňuješ na nástrahy moderných zajtrajškov. Pôvodne som mala v pláne blížiace sa referendum, ktoré nás má pred týmito nástrahami zachrániť, iba bohapusto odignorovať. Ale Tvoje slová ma donútil konať a zamyslieť sa. Zamyslela som sa nad tým, čo už bolo toľkokrát omieľané. Komu toto referendum pomôže a čo zmení?

KOMU REFERENDUM POMôŽE?

No, že vraj rodine... a deťom. A ktorej prosím Ťa? Vysvetlíš mi ktorú rodinu a ako toto zachráni. A ktoré dieťa? Lebo nech sa na to pozerám z ktorejkoľvek strany, vidím iba rozhádaných ľudí, priateľov, rodiny, rozhádaný národ. Skutočne je táto téma tak bytostne dôležitá, aby zapĺňala Facebook, médiá, krčmové debaty, diskusné stretnutia, ale čo je horšie i naše hlavy a naše srdcia? Skutočne až tak záleží na tom, aby sa na Slovensku najbližšie 3 roky nemenil aktuálny stav? A dostávame sa k druhej otázke?

 

ČO REFERENDUM ZMENÍ?

Momentálne v našej drahej domovine nemôžu osoby  rovnakého pohlavia adoptovať deti, nemôžu sa sobášiť a rodičia môžu slobodne vybrať akú školu a s akou ponukou voliteľných predmetov budú ich deti navštevovať. Vysvetlí mi niekto motiváciu konania referenda za 7 miliónov (aj keď chápem, že demokracia niečo stojí, ALE...), ktoré vôbec nič nemení? Ktoré iba zakonzervuje súčasný stav na smiešne 3 roky? Nevšimla som si hrozby a iniciatívy, ktoré by v našej krajine umožňovali zmenu tohto stavu v najbližších troch rokoch. Veď to by s takouto zmenou musela súhlasiť parlamentná väčšina, ktorá sa zodpovedá národu. Priznám sa, že v tom vidím inú motiváciu ako skutočná túžba a snaha konať dobro. Obávam sa, že skutočná motivácia sa ukáže až v najbližších voľbách... Ale veď účel svätí prostriedky, že?

 

ZHORÍME V PEKLE?

Uvažujem, či naozaj tí, ktorí ľúbia rovnaké pohlavie zhoria v pekle? Veď cirkev nám vždy vedela zodpovedne a najmä s určitosťou našepkať, kto je ten zlý a koho sa treba báť. Či už to boli priaznivci iných náboženstiev, liečiteľky – bosorky, odvážlivci, ktorí si dovolili nesúhlasiť s jasne daným učením cirkvi, ako že svet je plochá doska a pod. ,,A predsa sa točí...´´ Ľudstvo dôverne pozná zatracovanie tých, ktorých niekto vyhlási za iných, čudných... černosi, otroci, ženy, nemanželské deti, ... homosexuáli. Áno dnes sú čudní tí, ktorí pred spaním pobozkajú osobu rovnakého pohlavia. Komu tým škodia a prečo tak hrozne vadia? Z čoho pramení ten strach? Nie je podstatná najmä láska k blížnemu?

 

MôJ EXPERIMENT...

A tak som si dovolila v mene lásky konať a urobiť experiment. Dovolila som si pobozkať ženu. Teraz budem čakať čo sa stane, a budem Ťa vážený sused o tom podrobne informovať. Zatiaľ sa stalo iba to, že som si to poriadne užila a páčilo sa mi to. Možno si to zopakujem znova. Aby si neprišiel o žiadnu esenciu tohto experimentu, pripájam fotografiu priamo z akcie. Vyhodnoť prosím, či už teraz som hrozbou pre spoločnosť a či mám byť skôr utopená alebo upálená.

 

Experiment č.1Experiment č.1 (Janka Cigániková)

 

PS: Svojim dvom deťom (5 a 8 rokov) som fotku ukázala, aby v prípade konfrontácie s ňou neboli prekvapení. Vysvetlila som im, že mám Natku rada a preto som ju pobozkala. Uistili ma, že im to nevadí. A napriek podozreniu, že najlepší kamarát môjho päťročného Tomáška je Adamko, tvrdil mi, že nechce Adamka ani za svet pobozkať. Tak si vravím, že aj tak dobre.

PS2: Manželovi som nemusela vysvetľovať nič, žije totiž s mladšou ženou. Som na chalanov sama a bývalý sem tam aj pošle nejaké tie alimenty. Sme totiž taká tradičná slovenská rodina.

 

Ak sa vám text páči, podporte ho prosím zvýšením karmy pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť.

Ďakujem

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?