Chcem auto do každej rodiny. Dvakrát!

Autor: Janka Cigániková | 11.11.2014 o 10:10 | Karma článku: 10,07 | Prečítané:  3707x

Tak a máme znova pred voľbami... Lepšie cesty, školy, škôlky, boj s korupciou, konečne prichádza zmena, mávnutím pomyselného čarovného prútika  prichádza  dokonalosť sama,  iba lepšie,  najlepšie bez  opisu ako na to, bez minimálnej  práce,  bez osobného nasadenia ... No, sveta žiť v tomto našom kráľovstve.

article_photo (Janka Cigániková)

SÚ TO KECY

Ako komunálna politička potvrdzujem, že Vaše tušenie je správne. Sú to chronicky opakované prázdne reči  a gestá.  Tiež by som chcela zázraky, najlepšie včera.

Zmeniť  mesto, obec, kraj, tento štát -  to jeden komunálny politik sám nedokáže.  Mnohým z poslancov totiž nezáleží na tom, či je Váš návrh dobrý, alebo zlý a už vôbec na tom, či k prejednávanej téme máte argumenty. Jediné, čo  väčšinu z nich zaujíma, je Vaše politické tričko,  ich príkazy zhora a osobný profit.  Alebo verejný tlak a strach o to, že prídu o vlastné fleky. A tie im zabezpečujete Vy – voliči.

PRETO VEREJNÁ KONTROLA A TLAK NA OSOBNÚ ZODPOVEDNOSŤ

Zásadné, čo pomáha, a s čím dokážete vo vyjednávaní uspieť, je hrozba zverejnenia, prípadne samotné zverejnenie názorov, hlasovaní, podkladov. Z tohto dôvodu zverejňujem každý materiál zo zastupiteľstva, v ktorom sedím. A nie len to, zverejňujem aj materiály do komisií, videozáznamy a zostrihy (http://jankaciganikova.blog.sme.sk/c/361087/kontrola-verejnosti-nikdy.html). Napriek tomu, že sú vraj „neverejné“. Ja si to nemyslím. Pokiaľ verejnosť službu platí, musí byť prístupné takmer všetko. V utajení, s mlčiacou väčšinou, sa dobre darí korupcii a zlodejom. Ja v tejto skupine nie som a ani nechcem.

CHCEME LEPŠIE SLUŽBY?

Riaďme sa rozumom a tvorme spoločne efektívne projekty podľa  reálnych potrieb ľudí, ktorí tu žijú, projekty vyberajme podľa merateľných hodnôt a skutočných možností. Sledujte nás, sledujte naše kroky, podklady, sledujte osobné plnenie sľubov. Nenechajme rozkrádať toto mesto, túto krajinu a bojujme proti korupcii. Spolu. Ja sama som svoju odvahu ukázala napríklad aj vtedy, keď som pomohla usvedčiť prvú volebnú korupciu v histórii SR. A vyzerá to, že rómsky vajda z Veľkého Medera bude potrestaný (http://jankaciganikova.blog.sme.sk/c/354023/Co-zmeni-jeden-potrestany-vajda.html). Odvahu ukazujem aj vtedy,  keď hlasujem možno nepopulárne, ale správne a svoje postoje zverejním a obhájim (http://jankaciganikova.blog.sme.sk/c/367580/nas-zivot-je-iba-jeden-velky-kseftalebo-preco-nesuhlasim-s-dotaciou-pre-nemocnicu-malacky.html). Nikdy sa nezdržiavam hlasovania, nebojím sa zaujať jasné vlastné stanovisko a vysvetliť ho.

Teším sa z každého úspechu,najmä z toho, ktorý je výsledkom boja proti korupcii, pretože potom zostane vždy viac aj  na spoločné hodnoty.  A kto z nás by si také niečo neprial. Všetci sme „za“. Umenie je nájsť na to všetko, čo krajina a my – jej obyvatelia potrebujeme, verejné prostriedky a to aj tie, ktoré končia v súkromných vreckách šikovných zbohatlíkov.

MOJE ZÁVÄZKY

Pre tých, čo potrebujú prázdne reči vravím, že som za to, aby každá rodina dostala auto zadarmo. A hneď dvakrát.  Tiež dodávam, že sľubovať a  tárať nezmysly nie sú mojou doménou a tak autá zadarmo zo štátneho nebudú.

No a pre tých, čo potrebujú skutočné činy a realitu vravím: pozrite si moju prácu, moju stránku, moje doterajšie pôsobenie. Som odvážny človek schopný tvoriť, makať , upozorňovať, argumentovať, som človek na správnom mieste.

A čo sľubujem? Ako doteraz, aj v Karlovke budem strážiť verejné zdroje, hľadať pre ne nám všetkým prospešné uplatnenie a upozorňovať na každú špinavosť, zbabelosť a hlúposť. Domnievam sa, že za mojej účasti v miestnom zastupiteľstve bude viac roboty a menej zlodejín.

Volám sa Janka Cigániková, nájdete ma na kandidátke do miestneho zastupiteľstva Karlovej vsi pod číslom 3. Ďakujem za Vašu podporu.

http://www.ciganikova.sk

Ak sa Vám text páči, podporte ho prosím zvýšením karmy pod blogom, zvýšite tak jeho čítanosť.

Ďakujem

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?