Padni komu padni!

Autor: Janka Cigániková | 7.7.2014 o 18:05 | (upravené 7.7.2014 o 18:42) Karma článku: 7,40 | Prečítané:  1534x

Poznáš  to... Strašne si chcel stihnúť termín, ale tvojho psa zrazilo auto, tvoje  dieťa ochorelo, nestihol si spoj, stratil si tlačivo, vyplnil zlé tlačivo, pomýlil si si úradné hodiny,  nepoznáš literu zákona, zabudol si vložiť prílohu, v tvojej záhrade pristálo  UFO... Je to jedno. Nestihol si termín? Postih je istý. Istý? Ako pre koho.

POSLANEC NAD ZÁKON

Na aprílovom zasadnutí krajského parlamentu zastupiteľstvo ignorovalo zákon a v rozpore s ním neudelilo pokutu bratislavskému primátorovi a bývalému poslancovi BSK Milanovi Ftáčnikovi, ktorý podal neúplné majetkové priznanie, ani súčasnému poslancovi BSK Atillovi Horváthovi, ktorí ho podal po termíne. Podľa ústavného zákona o ochrane verejného záujmu týmto verejným činiteľom hrozila pokuta vo výške 1-3 mesačného platu. Napriek tomu, že si v termíne nesplnili povinnosť a zákon explicitne ukladá sankciu za takýto ne-počin, poslanci BSK sa zdržali hlasovania a teda neodhlasovali pokutu verejným činiteľom. Vraj preto, lebo veď previnilci to tak nemysleli. Takže o účinnosti už raz účinného zákona sa znova rozhoduje hlasovaním. Milé, nie?!

MALÉ SCI-FI?

Takto si to predstavujú asi viacerí z nás...

  • Prosím vás, prepáčte, zabudol som podať daňové priznanie. Samozrejme, chápem, že som urobil chybu, a preto som ochotný zaplatiť pokutu a zniesť následky.
  • Ste blázon? Veď je jasné, že ste to nemysleli v zlom. V žiadnom prípade pokutu neplaťte. Zakazujeme vám to.

Tento rozhovor sa mi zdá rovnaké SCI-FI ako rozhovor typu:

  • A kde pôsobíte?
  • Ále, venujem sa politike, som poslanec.
  • Ó, to je veľmi vážená a čestná funkcia. Politikov si vážim, lebo nám idú všetci príkladom a starajú sa o verejné blaho viac, ako o to svoje vlastné.

ROVNÍ A ROVNEJŠÍ

Aká je šanca, že nás bežní ľudia nebudú vnímať ako grázlov a darmožráčov, keď si takto uľahčujeme život?! Tí, ktorí nám ten mandát dali, takúto možnosť nemajú.

A zaujímalo by ma, či je každý poslanec takto imúnny. Či aj večne nepohodlní a do všetkého sa obúvajúci SaS-kári budú chránení kolegami. Preto som sa rozhodla, že svoje zatiaľ neúplné majetkové priznanie, ktoré mám do 31.6 doplniť o odložené daňové priznanie, doplním po tomto termíne. A čo? Veď som poslankyňa.

Prikladám link na reportáž k téme na TVBA: http://www.tvba.sk/archiv/primator-unikol-dalsej-pokute-len-o-vlasok/

A tiež  link na konkrétne zastupiteľstvo s časovou stopou, kde prebieha debata k tejto veci  (čas: od 3:07:20): https://www.youtube.com/watch?v=07UP69Qofms&feature=youtu.be

 

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?