Čo zmení jeden potrestaný vajda?

Autor: Janka Cigániková | 14.4.2014 o 22:16 | (upravené 14.4.2014 o 22:57) Karma článku: 16,90 | Prečítané:  2624x

Nie som naivná. Viem, že teraz, keď má veľkomederský vajda na krku žalobu za volebnú korupciu, sa všetci cigáni nezačnú báť.  Neprestanú pod ťarchou predstavy, že stretnú ďalšiu Cigánikovú, predávať svoje presvedčenie. Je mi jasné, že dopad na túto skupinu našich spoluobčanov bude minimálny. Tak prečo som riskovala?

Riskovala som, aby to videla verejnosť.  Ak ste si doteraz navrávali, že je jedno, či pôjdete k voľbám, lebo veď všetci politici sú špiny, tak teraz už viete, že niektorí sú väčšie. A niektorí sú také veľké špiny, že neváhajú cez tisíce, desaťtisíce zaplatených hlasov ovplyvňovať demokraciu. Vedia si to overiť tzv. vláčikom, kedy prvý hlasujúci Róm vynesie z volebnej miestnosti hlasovací lístok, tento pod dozorom organizátora volebného podvodu zakrúžkuje druhý Róm,  aby ho vnútri vložil do obálky a vyniesol ďalší prázdny hlasovací lístok... A takto stále dokola, v každých voľbách, po celom Slovensku, všade, kde kvitne chudoba a nevzdelanosť. A čo naši nevoliči? Zatiaľ sedia doma!

Sedia doma a ani nechcú nič tušiť o ľuďoch, ktorí sa chcú biť za lepšiu budúcnosť tejto krajiny. Za budúcnosť bez parazitov a darmožráčov, kde múdry dostane vzdelanie, chorý a nevládny opateru, šikovný možnosť sa postarať o seba i o iných, špinavec dostane trest,... Za takúto budúcnosť sa dokážeme pobiť, zabojovať, riskovať. Spoluprácou s políciou pri odhalení volebnej korupcie som chcela poukázať na to, kto o nás rozhoduje, kým nevoliči sedia počas volieb doma. Chcela som  ukázať, že sa nebojím a nemienim hrať podľa ich pravidiel. Snažila som sa mnohým v letargii, v ťažkom znechutení alebo vychovanej ľahostajnosti  jednoducho otvoriť oči.

Preto, milí nevoliči, predtým, ako odignorujete najbližšie voľby, spomeňte si. Spomeňte si na to, že existujú ľudia, ktorí to myslia vážne. Dajte si tú námahu  a nájdite nás v tom politickom hnojisku. Nie je zas také ťažké nás uvidieť, stačí nehľadať dokonalý ideál. Ten neexistuje. Existujú však ľudia, ktorí si vedia zarobiť aj bez politiky, ktorí v politike i mimo nej bojujú za dobré veci zo srdca a z presvedčenia. Ľudia, ktorí majú za sebou odborné zázemie a chápu službu štátu ako službu ľuďom, a nie naopak.

Čo teda zmení jeden potrestaný vajda?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. Keď pôjdeme tvrdou silou, nemáme šancu.

KULTÚRA

Minúta po minúte: La La Land alebo Moonligt? Akadémia odovzdá Oscarov

Odovzdávanie budeme sledovať naživo.

TECH

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali Nokiu 3310

Majú Android, nízku cenu a dobrý hardvér.


Už ste čítali?